niedziela, 1 października, 2023
No menu items!
spot_img
Strona głównaPZWOkręg PZW SzczecinKolejne zarybienia rzeki Regi.

Kolejne zarybienia rzeki Regi.

W dniu 20 października 2022 roku przedstawiciele Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Zarządu Zlewni w Gryficach oraz Nadzoru Wodnego w Gryficach, brali udział w zarybieniu Regi.

Do rzeki zostało wpuszczone 55 000 sztuk narybku jesiennego jazia. Zarybienie stanowiło kolejną odsłonę wieloletniego już programu mającego na celu zwiększenie różnorodności gatunkowej w Redze i umocnienie istniejącej w niej populacji. Zarybienie zostało dokonane w parku miejskim w Gryficach, poniżej stopnia wodnego na wysokości wykonanej w ramach Programu LIFE+ Rega przepławki dla ryb migrujących przez przedstawicieli Polskiego Związku Wędkarskiego Okręg w Szczecinie.

Narybek pochodzący z Ośrodka Zarybieniowego Goleniów przed wpuszczeniem do Regi został zbadany pod kątem ewentualnych schorzeń. Dzięki temu mamy pewność, że prowadzone działania przyczynią się do poprawy stanu istniejącej w rzece populacji.

Wody Polskie jako podmiot odpowiedzialny między innymi za dorzecze Regi oraz realizację Program Budowy Niebieskiego Korytarza Ekologicznego wzdłuż doliny Rzeki Regi, podejmują szereg działań, których efektem jest polepszenie dobrostanu rzek.

źródło: LIFE+ Rega „Niebieski korytarz Regi”

PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -spot_img

Popularne

Ostatnie komentarze

Gabriel Woźniak Skórka ul. Lesna 1 64-917 Skórka on Opłaty za wędkowanie na „Wodach Polskich” 2023r.
Łowienie ,ale wędkarzy nie ryb. on „Nasze Łowiska” Wody Polskie wykaz obwodów
Koło PZW Nr 5 ,, Liwia Łuża ,, w Cerkwicy on Nowe władze w Okręgu PZW Szczecin