środa, 27 września, 2023
No menu items!
spot_img
Strona głównaNasze wodyKłusownictwoKolejny kłusownik zatrzymany na gorącym uczynku.

Kolejny kłusownik zatrzymany na gorącym uczynku.

W dniu 11.11. 2021 roku w miejscowości Wdzydze w gminie Kościerzyna przy jeziorze Jeziorko, funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej ujęli na gorącym uczynku sprawcę kłusownictwa ryb. Mężczyzna odławiał ryby za pomocą narzędzi połowowych, sieci typu „wonton”.

  • W dniu 10 listopada patrolując jezioro, zauważyliśmy zastawione w wodzie sieci. Podjęliśmy obserwację tego miejsca z ukrycia.
  • Następnego dnia około godziny 14.00 zauważyliśmy mężczyznę, wypływającego kajakiem na jezioro, który zaczął podejmować sieci z wody. Po około 20 minutach mężczyzna spłynął do brzegu, po czym natychmiast został ujęty – mówi Łukasz Pepliński komendant posterunku Państwowej Straży Rybackiej Posterunku w Kościerzynie.
    Państwowa Straż Rybacka od mężczyzny zabezpieczyła 4 sieci stawnych typu „wonton”, kajak wraz z wiosłem oraz ryby o łącznej masie około 2.5kg.
    Dni świąteczne to czas, kiedy prowadzimy wzmożone działania. Kłusownicy są bardziej aktywni i zdeterminowani, żeby pozyskac rybę – podkreśla komendant PSR w Kościerzynie.
    Mężczyznie za kłusownictwo grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.
PODOBNE ARTYKUŁY

1 KOMENTARZ

  1. Myślę,że niektórzy ludzie łowią tą wątpliwej jakości rybę z tych brudnych jezior po prostu z biedy.Zgoda-klusownictwo to przestępstwo,ale nie jest to tak poważny czyn,aby publikować zdjęcia człowieka w internecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -spot_img

Popularne

Ostatnie komentarze

Gabriel Woźniak Skórka ul. Lesna 1 64-917 Skórka on Opłaty za wędkowanie na „Wodach Polskich” 2023r.
Łowienie ,ale wędkarzy nie ryb. on „Nasze Łowiska” Wody Polskie wykaz obwodów
Koło PZW Nr 5 ,, Liwia Łuża ,, w Cerkwicy on Nowe władze w Okręgu PZW Szczecin