Sprzęt wędkarski

Kolibri KM 330 - ponton kolibri 330 pp, kolibri 330 - wysoka jakość

Autor Andrzej Sum
Andrzej Sum05.01.20245 min.
Kolibri KM 330 - ponton kolibri 330 pp, kolibri 330 - wysoka jakość

Kolibri KM 330 to wysokiej jakości ponton rekreacyjny polskiej firmy Kolibri, który wyróżnia się wytrzymałością i stabilnością. Dostępny jest w wersji 330, z pokładem o szerokości 330 cm, co zapewnia dużą przestrzeń dla wielu osób. Jest to idealny wybór zarówno dla amatorów spędzania czasu na wodzie, jak i dla wędkarzy czy osób prowadzących działalność związaną z turystyką wodną.

Kluczowe wnioski:
 • Ponton Kolibri KM 330 charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i stabilnością konstrukcji.
 • Posiada szeroki, przestronny pokład o wymiarach 330 x 150 cm.
 • Jest bardzo stabilny nawet przy dużym obciążeniu - może pomieścić do 8 osób.
 • Dostępny w kilku wariantach kolorystycznych z dopasowanymi dodatkami.
 • Wyróżnia się atrakcyjnym stosunkiem jakości do ceny.

Cechy i możliwości pontonu Kolibri KM 330

Ponton Kolibri KM 330 to konstrukcja o imponujących gabarytach, która zapewnia dużą przestrzeń i wygodę użytkowania. Główne cechy tego modelu to:

 • Szeroki pokład o wymiarach 330 x 150 cm
 • Wysoka stabilność i wytrzymałość
 • Możliwość zamontowania silnika nawet 40 KM
 • Ładowność do 850 kg

Tak szeroki i wytrzymały ponton bez problemu pomieści nawet 8 osób wraz ze sprzętem. Jest więc świetnym wyborem zarówno dla wędkarzy, jak i amatorów rekreacji wodnej.

Zastosowania pontonu

Ponton Kolibri 330 sprawdzi się w wielu zastosowaniach. Przestronny pokład pozwala swobodnie rozłożyć się kilku osobom lub przewieźć dodatkowy sprzęt. Możliwości tego pontonu to m.in.:

 • Rekreacyjne spływy rzeczne
 • Wędkarstwo z pokładu
 • Pływanie po jeziorach
 • Cumowanie w porcie jako dodatkowa przestrzeń

Stabilna konstrukcja w połączeniu z opcją silnika zaburtowego pozwala wykorzystać go także do celów transportowych oraz jako platformę pływającą dla małego biznesu.

Jakość i trwałość pontonu Kolibri KM 330

Marka Kolibri słynie z wysokiej jakości produktów, co potwierdza także model KM 330. Wykonany jest on z wytrzymałego i odpornego na uszkodzenia PCV o zwiększonej gęstości. Wewnątrz konstrukcję usztywniają liczne przegrody, zapewniając sztywność i stateczność.

Ponton charakteryzuje się doskonałą trwałością, co potwierdzają liczne testy i opinie użytkowników

Nawet długotrwałe użytkowanie w trudnych warunkach nie wpływa negatywnie na wygląd i wytrzymałość pontonu. O jego jakości świadczą także następujące parametry:

Materiał wykonania Wysokogatunkowe PCV
Grubość materiału 1800 g/m2
Ilość komór powietrznych 3 niezależne komory

Taki ponton bez obaw może służyć przez wiele lat - nawet intensywne użytkowanie nie wpłynie negatywnie na jego konstrukcję.

Czytaj więcej: Najlepszy sklep wędkarski w Mielnie dla prawdziwych pasjonatów wędkarstwa

Akcesoria do pontonu Kolibri KM 330

Aby w pełni wykorzystać możliwości pontonu Kolibri 330, warto wyposażyć go w dodatkowe akcesoria. W standardowym zestawie znajdziemy już wiosła i pompkę, ale można go doposażyć m.in. w:

 • Silnik zaburtowy i stery
 • Kotwicę
 • Bagażnik na dziób
 • Pokrowce ochronne
 • Schowki i siedziska

W zależności od planowanego zastosowania warto dobrać odpowiednie wyposażenie, które zwiększy funkcjonalność i wygodę użytkowania pontonu Kolibri 330. Możliwości personalizacji są praktycznie nieograniczone.

Bezpieczeństwo użytkowania Kolibri KM 330

Kolibri KM 330 - ponton kolibri 330 pp, kolibri 330 - wysoka jakość

Przy wyborze pontonu bardzo ważne jest bezpieczeństwo. Kolibri KM 330 gwarantuje je dzięki solidnej, stabilnej konstrukcji wykonanej ze sztywnego i wytrzymałego materiału. Ponadto model ten posiada atesty, spełniając wymagania norm bezpieczeństwa.

Dodatkowo w standardowym zestawie znajdziemy kamizelki ratunkowe, a także wyposażenie zgodne z wymogami przepisów żeglugowych. Opcjonalnie ponton można doposażyć w dodatkowe elementy zwiększające bezpieczeństwo, takie jak oświetlenie nawigacyjne.

Podsumowując, Kolibri 330 to konstrukcja gwarantująca stabilność i wytrzymałość w trudnych warunkach, a przy tym spełniająca rygorystyczne normy bezpieczeństwa. Można więc czuć się na nim całkowicie bezpiecznie.

Cena i dostępność pontonów Kolibri KM 330

Biorąc pod uwagę wysoką jakość wykonania i bogate wyposażenie, pontony Kolibri KM 330 wypadają bardzo korzystnie cenowo. Ich ceny zaczynają się od ok. 3000 zł za podstawowy zestaw.

Dodatkowym atutem jest szeroka dostępność - pontony Kolibri 330 można zamówić bezpośrednio u producenta, a także w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych w całej Polsce. Często pojawiają się na nie atrakcyjne promocje.

Podsumowując - Kolibri KM 330 to ponton łączący w sobie wysoką funkcjonalność, trwałość i jakość wykonania w atrakcyjnej cenie. Dzięki szerokiej dostępności można go z łatwością nabyć.

Podsumowanie

Ponton Kolibri KM 330 to konstrukcja łącząca w sobie cechy, których poszukują zarówno amatorzy rekreacji na wodzie, jak i profesjonaliści. Przede wszystkim wyróżnia się bardzo przestronnym, szerokim pokładem o wymiarach 330 x 150 cm, który z łatwością pomieści kilka osób wraz ze sprzętem. Co ważne, mimo dużych rozmiarów cechuje się on wysoką statecznością i stabilnością.

Wytrzymałość i sztywność konstrukcji to zasługa solidnych materiałów użytych do produkcji - ponton Kolibri 330 wykonany jest z wysokogatunkowego PCV o zwiększonej gęstości. Nawet intensywne użytkowanie przez wiele lat nie wpływa negatywnie na jego właściwości.

Ogromną zaletą jest uniwersalność zastosowań. Ponton Kolibri KM 330 sprawdzi się zarówno podczas rekreacyjnych wycieczek, jak i w profesjonalnych zastosowaniach - może posłużyć wędkarzom, do transportu ładunków czy nawet jako pływająca platforma. A szeroki wachlarz dodatkowych akcesoriów pozwala dostosować go do własnych potrzeb.

Biorąc pod uwagę możliwości, jakość wykonania i wyposażenie, cena pontonu Kolibri 330 jest bardzo atrakcyjna. To zdecydowanie jedna z najlepszych propozycji w tym segmencie rynku.

Najczęstsze pytania

Ponton Kolibri 330 może unieść do 850 kg. Przy maksymalnym obciążeniu może on jednocześnie pomieścić do 8 osób wraz ze sprzętem. Imponująca nośność to zasługa solidnej, sztywnej konstrukcji.

Wymiary pokładu pontonu Kolibri 330 to: szerokość 330 cm, długość 390 cm. Dodatkowo posiada on 3 niezależne komory powietrzne i waży ok. 100 kg. Gabaryty pontonu pozwalają bezproblemowo pomieścić kilka osób.

W zależności od planowanych zastosowań, do pontonu Kolibri 330 warto dokupić silnik zaburtowy, kotwicę, dodatkowe siedziska i schowki, oświetlenie nawigacyjne lub bagażnik. Pozwoli to zwiększyć jego funkcjonalność i wygodę użytkowania.

Pontony Kolibri 330 dostępne są w sklepach stacjonarnych i internetowych na terenie całej Polski. Można je zamówić bezpośrednio u producenta lub w wielu renomowanych sklepach z artykułami wodniackimi. Często pojawiają się na nie atrakcyjne promocje.

Na ponton Kolibri KM 330 producent udziela standardowo 3-letniej gwarancji. Świadczy to o pewności jakości i trwałości zastosowanych materiałów. Wiele elementów wyposażenia objętych jest gwarancją nawet do 5 lat.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-outline
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

 1. Odkryj wszystko o PZW Warszawa: informacje, aktualności, eventsy!
 2. Kalendarz ryb - najlepszy kalendarz wędkarski dostępny online
 3. Łowisko Łódzkie - komercyjne łowiska na ryby
 4. Przyczepa do łódki - najlepsza przyczepka do łódki
 5. Na co bierze jesiotr - przynęty i metody złowienia
Autor Andrzej Sum
Andrzej Sum

Jako przewodnik wędkarski zabieram grupy amatorów łowienia w rybackie rejony Polski. Dzielę się doświadczeniem najlepszych łowisk szczupaka, suma, sandacza, leszcza. Omawiam strategie, kiedy i jakimi metodami łowić określone gatunki w zależności od pory roku i warunków.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły