Kolibri KM 330 - ponton kolibri 330 pp, kolibri 330 - wysoka jakość

Kolibri KM 330 - ponton kolibri 330 pp, kolibri 330 - wysoka jakość
Autor Andrzej Sum
Andrzej Sum05.01.2024 | 5 min.

Kolibri KM 330 to wysokiej jakości ponton rekreacyjny polskiej firmy Kolibri, który wyróżnia się wytrzymałością i stabilnością. Dostępny jest w wersji 330, z pokładem o szerokości 330 cm, co zapewnia dużą przestrzeń dla wielu osób. Jest to idealny wybór zarówno dla amatorów spędzania czasu na wodzie, jak i dla wędkarzy czy osób prowadzących działalność związaną z turystyką wodną.

Kluczowe wnioski:
 • Ponton Kolibri KM 330 charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i stabilnością konstrukcji.
 • Posiada szeroki, przestronny pokład o wymiarach 330 x 150 cm.
 • Jest bardzo stabilny nawet przy dużym obciążeniu - może pomieścić do 8 osób.
 • Dostępny w kilku wariantach kolorystycznych z dopasowanymi dodatkami.
 • Wyróżnia się atrakcyjnym stosunkiem jakości do ceny.

Cechy i możliwości pontonu Kolibri KM 330

Ponton Kolibri KM 330 to konstrukcja o imponujących gabarytach, która zapewnia dużą przestrzeń i wygodę użytkowania. Główne cechy tego modelu to:

 • Szeroki pokład o wymiarach 330 x 150 cm
 • Wysoka stabilność i wytrzymałość
 • Możliwość zamontowania silnika nawet 40 KM
 • Ładowność do 850 kg

Tak szeroki i wytrzymały ponton bez problemu pomieści nawet 8 osób wraz ze sprzętem. Jest więc świetnym wyborem zarówno dla wędkarzy, jak i amatorów rekreacji wodnej.

Zastosowania pontonu

Ponton Kolibri 330 sprawdzi się w wielu zastosowaniach. Przestronny pokład pozwala swobodnie rozłożyć się kilku osobom lub przewieźć dodatkowy sprzęt. Możliwości tego pontonu to m.in.:

 • Rekreacyjne spływy rzeczne
 • Wędkarstwo z pokładu
 • Pływanie po jeziorach
 • Cumowanie w porcie jako dodatkowa przestrzeń

Stabilna konstrukcja w połączeniu z opcją silnika zaburtowego pozwala wykorzystać go także do celów transportowych oraz jako platformę pływającą dla małego biznesu.

Jakość i trwałość pontonu Kolibri KM 330

Marka Kolibri słynie z wysokiej jakości produktów, co potwierdza także model KM 330. Wykonany jest on z wytrzymałego i odpornego na uszkodzenia PCV o zwiększonej gęstości. Wewnątrz konstrukcję usztywniają liczne przegrody, zapewniając sztywność i stateczność.

Ponton charakteryzuje się doskonałą trwałością, co potwierdzają liczne testy i opinie użytkowników

Nawet długotrwałe użytkowanie w trudnych warunkach nie wpływa negatywnie na wygląd i wytrzymałość pontonu. O jego jakości świadczą także następujące parametry:

Materiał wykonania Wysokogatunkowe PCV
Grubość materiału 1800 g/m2
Ilość komór powietrznych 3 niezależne komory

Taki ponton bez obaw może służyć przez wiele lat - nawet intensywne użytkowanie nie wpłynie negatywnie na jego konstrukcję.

Czytaj więcej: Najlepszy sklep wędkarski w Mielnie dla prawdziwych pasjonatów wędkarstwa

Akcesoria do pontonu Kolibri KM 330

Aby w pełni wykorzystać możliwości pontonu Kolibri 330, warto wyposażyć go w dodatkowe akcesoria. W standardowym zestawie znajdziemy już wiosła i pompkę, ale można go doposażyć m.in. w:

 • Silnik zaburtowy i stery
 • Kotwicę
 • Bagażnik na dziób
 • Pokrowce ochronne
 • Schowki i siedziska

W zależności od planowanego zastosowania warto dobrać odpowiednie wyposażenie, które zwiększy funkcjonalność i wygodę użytkowania pontonu Kolibri 330. Możliwości personalizacji są praktycznie nieograniczone.

Bezpieczeństwo użytkowania Kolibri KM 330

Przy wyborze pontonu bardzo ważne jest bezpieczeństwo. Kolibri KM 330 gwarantuje je dzięki solidnej, stabilnej konstrukcji wykonanej ze sztywnego i wytrzymałego materiału. Ponadto model ten posiada atesty, spełniając wymagania norm bezpieczeństwa.

Dodatkowo w standardowym zestawie znajdziemy kamizelki ratunkowe, a także wyposażenie zgodne z wymogami przepisów żeglugowych. Opcjonalnie ponton można doposażyć w dodatkowe elementy zwiększające bezpieczeństwo, takie jak oświetlenie nawigacyjne.

Podsumowując, Kolibri 330 to konstrukcja gwarantująca stabilność i wytrzymałość w trudnych warunkach, a przy tym spełniająca rygorystyczne normy bezpieczeństwa. Można więc czuć się na nim całkowicie bezpiecznie.

Cena i dostępność pontonów Kolibri KM 330

Biorąc pod uwagę wysoką jakość wykonania i bogate wyposażenie, pontony Kolibri KM 330 wypadają bardzo korzystnie cenowo. Ich ceny zaczynają się od ok. 3000 zł za podstawowy zestaw.

Dodatkowym atutem jest szeroka dostępność - pontony Kolibri 330 można zamówić bezpośrednio u producenta, a także w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych w całej Polsce. Często pojawiają się na nie atrakcyjne promocje.

Podsumowując - Kolibri KM 330 to ponton łączący w sobie wysoką funkcjonalność, trwałość i jakość wykonania w atrakcyjnej cenie. Dzięki szerokiej dostępności można go z łatwością nabyć.

Podsumowanie

Ponton Kolibri KM 330 to konstrukcja łącząca w sobie cechy, których poszukują zarówno amatorzy rekreacji na wodzie, jak i profesjonaliści. Przede wszystkim wyróżnia się bardzo przestronnym, szerokim pokładem o wymiarach 330 x 150 cm, który z łatwością pomieści kilka osób wraz ze sprzętem. Co ważne, mimo dużych rozmiarów cechuje się on wysoką statecznością i stabilnością.

Wytrzymałość i sztywność konstrukcji to zasługa solidnych materiałów użytych do produkcji - ponton Kolibri 330 wykonany jest z wysokogatunkowego PCV o zwiększonej gęstości. Nawet intensywne użytkowanie przez wiele lat nie wpływa negatywnie na jego właściwości.

Ogromną zaletą jest uniwersalność zastosowań. Ponton Kolibri KM 330 sprawdzi się zarówno podczas rekreacyjnych wycieczek, jak i w profesjonalnych zastosowaniach - może posłużyć wędkarzom, do transportu ładunków czy nawet jako pływająca platforma. A szeroki wachlarz dodatkowych akcesoriów pozwala dostosować go do własnych potrzeb.

Biorąc pod uwagę możliwości, jakość wykonania i wyposażenie, cena pontonu Kolibri 330 jest bardzo atrakcyjna. To zdecydowanie jedna z najlepszych propozycji w tym segmencie rynku.

Najczęściej zadawane pytania

Ponton Kolibri 330 może unieść do 850 kg. Przy maksymalnym obciążeniu może on jednocześnie pomieścić do 8 osób wraz ze sprzętem. Imponująca nośność to zasługa solidnej, sztywnej konstrukcji.

Wymiary pokładu pontonu Kolibri 330 to: szerokość 330 cm, długość 390 cm. Dodatkowo posiada on 3 niezależne komory powietrzne i waży ok. 100 kg. Gabaryty pontonu pozwalają bezproblemowo pomieścić kilka osób.

W zależności od planowanych zastosowań, do pontonu Kolibri 330 warto dokupić silnik zaburtowy, kotwicę, dodatkowe siedziska i schowki, oświetlenie nawigacyjne lub bagażnik. Pozwoli to zwiększyć jego funkcjonalność i wygodę użytkowania.

Pontony Kolibri 330 dostępne są w sklepach stacjonarnych i internetowych na terenie całej Polski. Można je zamówić bezpośrednio u producenta lub w wielu renomowanych sklepach z artykułami wodniackimi. Często pojawiają się na nie atrakcyjne promocje.

Na ponton Kolibri KM 330 producent udziela standardowo 3-letniej gwarancji. Świadczy to o pewności jakości i trwałości zastosowanych materiałów. Wiele elementów wyposażenia objętych jest gwarancją nawet do 5 lat.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Odkryj wszystko o PZW Warszawa: informacje, aktualności, eventsy!
 2. Kalendarz ryb - najlepszy kalendarz wędkarski dostępny online
 3. Łowisko Łódzkie - komercyjne łowiska na ryby
 4. Przyczepa do łódki - najlepsza przyczepka do łódki
 5. Na co bierze jesiotr - przynęty i metody złowienia
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Andrzej Sum
Andrzej Sum

Jako przewodnik wędkarski zabieram grupy amatorów łowienia w rybackie rejony Polski. Dzielę się doświadczeniem najlepszych łowisk szczupaka, suma, sandacza, leszcza. Omawiam strategie, kiedy i jakimi metodami łowić określone gatunki w zależności od pory roku i warunków.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 1

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły