Ciekawostki

Najnowsze informacje: Co słychać odeszli - aktualności, zmiany, decyzje.

Autor Mariusz Szczygieł
Mariusz Szczygieł22.11.20238 min.
Najnowsze informacje: Co słychać odeszli - aktualności, zmiany, decyzje.

Co słychać odeszli to pytanie, które zadaje sobie wielu z nas, gdy z firm, w których pracowaliśmy odchodzą znajomi, a czasem wręcz bliscy przyjaciele. Często zastanawiamy się, jak potoczyły się ich losy, gdzie aktualnie pracują i czy dobrze im się powodzi. W niniejszym artykule postaram się zebrać dla Was najświeższe i najciekawsze informacje na temat osób, które odeszły z naszej firmy w ostatnim czasie.

Kluczowe wnioski:
 • Dowiesz się, co słychać u Twoich byłych współpracowników i znajomych z pracy.
 • Poznasz aktualne miejsca pracy i stanowiska osób, które odeszły z firmy.
 • Przeczytasz o najciekawszych zwrotach akcji i zaskakujących decyzjach byłej kadry.
 • Znajdziesz informacje, które rozwieją Twoje wątpliwości i plotki na temat dawnych kolegów.
 • Artykuł napisany został w przyjazny, angażujący sposób, bezpośrednio do Ciebie.

Najświeższe informacje o byłych pracownikach firmy

Odejście z firmy kolegów i współpracowników z którymi na co dzień pracowaliśmy, zawsze budzi w nas ciekawość i chęć dowiedzenia się co słychać u osób, które odeszły. Często zadajemy sobie pytanie, jak potoczyły się ich losy, gdzie aktualnie pracują i czy dobrze im się powodzi.

W niniejszym artykule postaram się zebrać dla Was najświeższe i najciekawsze informacje na temat byłych pracowników naszej firmy, którzy odeszli w ostatnim czasie. Przedstawię Wam ich aktualne miejsca pracy, stanowiska jakie obejmują, a także opowiem o najciekawszych zwrotach akcji i zaskakujących decyzjach, które podjęli ci nasi byli koledzy.

Nieoczekiwane odejście Tomka z działu marketingu

Jedną z najświeższych informacji, jest dość niespodziewane odejście Tomka z działu marketingu. Tomek pracował z nami ponad 5 lat i wydawało się, że dobrze odnajduje się w naszej firmie. Jednak ku zdziwieniu wszystkich, złożył nagle wypowiedzenie i po miesiącu odszedł, nie podając konkretnych przyczyn.

Okazało się, że Tomek dostał bardzo atrakcyjną propozycję pracy w dużej międzynarodowej korporacji, na stanowisku starszego specjalisty ds. marketingu. Według nieoficjalnych informacji, proponowano mu tam prawie dwukrotnie wyższe wynagrodzenie, więc ostatecznie zdecydował się na zmianę pracy. Trzeba przyznać, że to całkiem niezły zwrot akcji w jego karierze.

Zaskakujące zwroty akcji i decyzje byłej kadry

Oprócz nieoczekiwanej decyzji Tomka o odejściu do międzynarodowej korporacji, także w przypadku kilku innych byłych pracowników naszej firmy, doszło ostatnio do zaskakujących zwrotów akcji i wyborów zawodowych.

Karolina z działu księgowości, która zrezygnowała z pracy u nas pół roku temu, postanowiła całkowicie zmienić branżę! Okazało się, że od zawsze jej marzeniem było zostać projektantką mody. Dlatego też porzuciła stabilną posadę w księgowości i rozpoczęła właśnie naukę w szkole projektowania strojów. Trzeba przyznać, że to dość odważna i zaskakująca decyzja.

Nieoczekiwany start własnego biznesu przez Andrzeja

Kolejnym zaskoczeniem okazała się decyzja Andrzeja z działu sprzedaży, który odszedł z pracy aby otworzyć własną działalność. Andrzej zawsze był bardzo kreatywny i pełen pomysłów, dlatego postanowił wykorzystać swój potencjał i uruchomił firmę produkującą ekologiczne zabawki z drewna.

Początki nie są łatwe, ale wygląda na to, że jego biznes się rozwija - Andrzej właśnie podpisał umowę z siecią sklepów z zabawkami na dostawy swoich produktów. Trzymamy kciuki za jego dalsze sukcesy!

Co aktualnie robią i gdzie pracują dawni pracownicy

Oprócz kilku naprawdę zaskakujących decyzji i zwrotów akcji w karierze, które opisałem wcześniej, większość osób które odeszły z naszej firmy, kontynuuje pracę w swoich branżach, obejmując często wyższe i bardziej odpowiedzialne stanowiska.

Poznanie losów i aktualnego miejsca pracy dawnych kolegów, to często bardzo ciekawe informacje, pozwalające także porównać własną sytuację zawodową na tle innych osób z branży.

Dlatego w dalszej części artykułu, została przygotowana tabela przedstawiająca zestawienie aktualnych miejsc pracy kilkunastu byłych pracowników naszej firmy wraz ze stanowiskami jakie obejmują.

Imię i nazwisko Dział w którym pracował(a) Aktualne miejsce pracy Stanowisko
Tomek Kowalik Marketing ABC Corp. Starszy specjalista ds. marketingu
Karolina Lewandowska Księgowość Szkoła projektowania ubiorów Studentka

Wymiana doświadczeń z byłymi pracownikami

Jak widać z powyższego zestawienia, zdecydowana większość dawnych kolegów z pracy, kontynuuje karierę w dotychczasowych branżach. Dzielenie się wiedzą i doświadczeniami pomiędzy byłymi pracownikami może przynieść ciekawe wnioski i spostrzeżenia dla obu stron.

Dlatego warto podtrzymywać kontakty biznesowe również z osobami, które odeszły do innych firm lub na wyższe stanowiska. Networking i wymiana insightsów to klucz do rozwoju i sukcesu w biznesie.

Ciekawostki i plotki na temat byłych kolegów z pracy

Najnowsze informacje: Co słychać odeszli - aktualności, zmiany, decyzje.

Oprócz suchych informacji o aktualnych miejscach zatrudnienia i sytuacji zawodowej byłych pracowników, zawsze sporym zainteresowaniem cieszą się również mniej formalne ciekawostki i plotki z życia naszych dawnych kolegów.

 • Okazuje się, że Basia z działu HR wzięła ślub z Frankiem, menadżerem z firmy partnerskiej, z którym współpracowaliśmy przy kilku projektach. Poznali się u nas w pracy, ale dopiero po odejściu Basi, zaczęło między nimi iskrzyć. Miło, że nasza firma odegrała swoją rolę w tym związku!
 • Z kolei Paweł z działu IT, który odszedł do naszego konkurenta, niedawno został ojcem! Paweł z partnerką mają śliczną, kilkumiesięczną córeczkę. Cóż, praca u konkurencji nie przeszkodziła mu w spełnianiu marzeń osobistych.

Jak widać z tych kilku przykładów, czasem los bywa przewrotny. Kto wie, może to właśnie dzięki naszej firmie spełniły się marzenia niektórych z tych, którzy odeszli? I może to my przyczyniliśmy się pośrednio do ich aktualnego szczęścia i sukcesów? Kto to wie...

Jak potoczyły się losy i kariery osób, które odeszły

Podsumowując, jak wynika z informacji przedstawionych w niniejszym artykule, losy osób które odeszły z naszej firmy w ostatnim czasie potoczyły się bardzo różnie.

Część z nich, jak Tomek, Karolina czy Andrzej - podjęła odważne, a czasem zaskakujące decyzje prowadzące do zmiany ścieżki kariery lub wręcz całkowitej zmiany branży na zupełnie inną. Z kolei inni, kontynuują pracę w tych samych branżach, awansując jednak na wyższe stanowiska czy przenosząc się do większych firm.

Bez względu na to, jak potoczyły się losy i sytuacja zawodowa osób które odeszły, zawsze budzą one spore zainteresowanie i ciekawość wśród pozostałych współpracowników. Bo przecież tak naprawdę, tamtych ludzi łączyły z nami niegdyś codzienne relacje, rozmowy, wspólna praca i spędzony w firmie czas.

Dlatego informacje pokazujące "co słychać" u naszych byłych kolegów, z jednej strony budują sentyment, a z drugiej motywują do podążania za marzeniami i realizowania własnych celów. Pokazują, że zmiany są możliwe i przynoszą czasem naprawdę niespodziewane rezultaty.

Podsumowanie

Drogi Czytelniku, mam nadzieję, że powyższy artykuł dostarczył Ci sporo ciekawych i przydatnych informacji na temat tego, co słychać u Twoich byłych kolegów i koleżanek z pracy. Jak mogłeś się przekonać, losy wielu z nich potoczyły się naprawdę niespodziewanie!

Niektórzy podjęli śmiałe decyzje o zmianie branży czy uruchomieniu własnej działalności. Inni awansowali w ramach dotychczasowej kariery. Jeszcze inni poza sukcesami zawodowymi, z powodzeniem realizują się również prywatnie.

Mam nadzieję, że lektura tego artykułu skłoniła Cię do refleksji nad własną ścieżką rozwoju i celami jakie chcesz realizować w życiu zawodowym i osobistym. Być może tak jak Karolina, Tomek czy Andrzej – masz w sobie odwagę aby zmienić swoją sytuację i iść za marzeniami?

Na koniec pragnę zachęcić Cię drogi Czytelniku do podtrzymywania kontaktów także z byłymi współpracownikami. Wymiana doświadczeń i budowanie sieci relacji, to klucz do sukcesu w dzisiejszych czasach. Powodzenia!

Najczęstsze pytania

Wszystkie aktualności na temat byłych pracowników zostały zebrane w niniejszym artykule. Przedstawiamy tu m.in. ich nowe miejsca pracy, awanse zawodowe oraz ciekawostki z życia osobistego.

Tak, staramy się podtrzymywać relacje biznesowe i towarzyskie. Uważamy, że wymiana doświadczeń może przynieść obopólne korzyści.

Powodów jest wiele - dla niektórych to awans zawodowy lub lepsze warunki finansowe, dla innych zupełna zmiana ścieżki kariery i realizacja marzeń.

Zachęcamy do śledzenia naszego bloga i mediów społecznościowych, gdzie cyklicznie publikujemy artykuły o byłych i obecnych pracownikach.

Oczywiście, wielu dawnych, dobrych pracowników nadal utrzymuje z nami relacje. Cenimy sobie możliwość wymiany doświadczeń.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Odkryj wszystko o PZW Warszawa: informacje, aktualności, eventsy!
 2. Zbrojenie żywca na suma: poradnik krok po kroku dla każdego
 3. Kalendarz ryb - najlepszy kalendarz wędkarski dostępny online
 4. Łowisko Łódzkie - komercyjne łowiska na ryby
 5. Formy do gum wędkarskich - odlewy form do gum wedkarskich
Autor Mariusz Szczygieł
Mariusz Szczygieł

Jako instruktorka wędkarstwa dzielę się wiedzą jak łowić ryby na spinning, muchówkę i metodą gruntową. Omawiam zestawy sprzętowe, techniki połowu, przynęty, zanęty. Chcę zarażać pasją do tego sportu i pomóc odnieść sukcesy nad wodą!

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły