środa, 27 września, 2023
No menu items!
spot_img
Strona głównaNasze wodySSRNowy komendant Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Pszczyńskiego.

Nowy komendant Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Pszczyńskiego.

Józef Symonowicz przez blisko 7 lat sprawował funkcję komendanta powiatowego Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Pszczyńskiego. Nowym komendantem powiatowym został Kazimierz Kowalik. – Najważniejsza jest walka z kłusownictwem. To istotne, aby wędkarze łowili ryby zgodnie z obowiązującymi przepisami – mówi.

W czwartek 24 marca starosta Barbara Bandoła wręczyła powołanie nowemu komendantowi powiatowemu Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Pszczyńskiego i wspólnie z członkiem Zarządu Powiatu Pszczyńskiego Grzegorzem Nogłym podziękowała ustępującemu komendantowi za lata społecznej służby.

– Pan Józef Symonowicz to człowiek, który podejmował wiele inicjatyw. Dziękuję za blisko 7-lat rzetelnej i solidnej pracy – mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

Funkcję komendanta powiatowego Społecznej Straży Rybackiej przejął Kazimierz Kowalik. To społecznik, członek Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Katowicach. Przez ponad 20-lat był prezesem Koła Polskiego Związku Wędkarskiego nr 44 w Pszczynie.

Powołanie nowego komendanta było okazją do spotkania z komendantami kół Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Pszczyńskiego.

– Planuję kontynuować to, co rozpoczął poprzedni komendant. Najważniejsza jest walka z kłusownictwem. To istotne, aby wędkarze łowili ryby zgodnie z obowiązującymi przepisami – mówi Kazimierz Kowalik, komendant powiatowy Społecznej Straży Rybackiej.

Społeczna Straż Rybacka Powiatu Pszczyńskiego została powołana w 2001 roku. Jej działalność polega w głównej mierze na zwalczaniu kłusownictwa, zapobieganiu dewastacji brzegów rzek i jezior oraz ochronie cennych składników przyrodniczych.

Na terenie powiatu pszczyńskiego działa osiem kół Społecznej Straży Rybackiej. Każde koło ma swojego komendanta i strażników, którzy patrolują łowiska, ujawniają przypadki nielegalnego połowu ryb (przez osoby bez kart wędkarskich) i kłusownictwa. Komendant powiatowy koordynuje te działania, współpracuje z komendantem wojewódzkim. Funkcję pełni społecznie.

Od 1999 r. karty wędkarskie wydaje starosta. To dokument, który uprawnia do amatorskiego połowu ryb. W ubiegłym roku w powiecie pszczyńskim wydano 174 karty wędkarskie.

źródło: www.powiat.pszczyna.pl

PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -spot_img

Popularne

Ostatnie komentarze

Gabriel Woźniak Skórka ul. Lesna 1 64-917 Skórka on Opłaty za wędkowanie na „Wodach Polskich” 2023r.
Łowienie ,ale wędkarzy nie ryb. on „Nasze Łowiska” Wody Polskie wykaz obwodów
Koło PZW Nr 5 ,, Liwia Łuża ,, w Cerkwicy on Nowe władze w Okręgu PZW Szczecin