środa, 27 września, 2023
No menu items!
spot_img
Strona głównaNasze wodyPSRO krok od tragedii. Służby wyciągnęły z wody kłusownika na jeziorze...

O krok od tragedii. Służby wyciągnęły z wody kłusownika na jeziorze Jeziory Wielkie.

Podjęto topielca bez funkcji życiowych

Do wypadku doszło w dniu 25.02.2023r. na zbiorniku wodnym w miejscowości Jeziory Wielkie (gmina Zaniemyśl). Straż pożarna informację o wypadnięciu człowieka z łodzi otrzymała około godziny 22. Na miejsce skierowano okoliczne jednostki OSP, a także zastępy JRG Środa Wlkp. JRG 1 Poznań (nurkowie) jak i grupę poszukiwawczą z OSP Mosina. W sumie do zdarzenia skierowano 12 strażackich zastępów.

Strażacy po około 30 minutach od zgłoszenia wypadku zlokalizowali osobę poszkodowaną i wyciągnęli ją z wody. Mężczyzna był bez funkcji życiowych. Prowadzona na miejscu zdarzenia resuscytacja krążeniowo-oddechowa pozwoliła przywrócić mu funkcje życiowe, jednak nie odzyskał on przytomności. W takim stanie został przetransportowany do szpitala. Jego stan określany jest jako ciężki. Nie wiadomo, czy mężczyzna przeżyje.

W dniu 27.02.2023r, strażnicy z Posterunku Rejonowego Państwowej Straży Rybackiej w Zaniemyślu otrzymali informację, iż dwa dni wcześniej na jeziorze Jeziory Wielkie w powiecie Średzkim w gminie Zaniemyśl doszło do nieszczęśliwego wypadku, osoba tam miała wypaść z łódki do wody późnym wieczorem. W trakcie poszukiwań znaleziono łódkę w której ujawniono skrzynki, ustalono też że osoba wyłowiona z jeziora nie była uprawniona do rybactwa. Jeszcze tego samego dnia (27.02) funkcjonariusze PSR popłynęli w miejsce wywrócenia się łodzi i zaledwie po kilku minutach napłynęli na ok. 300 metrów sieci rybackich, 6 szt. typu wonton, sprzęt nieoznakowany i nieopisany został zabezpieczony, również udało się wyłowić wiosło i kotwice z linką, rzeczy te były wplątane. (kotwica z linką służy m. in. do wyławiania sieci z wody)

W sprzęcie rybackim znajdowały się ryby, które na miejscu zostały przekazane za pokwitowaniem uprawnionemu do rybactwa. Funkcjonariusze powiadomili komendę Powiatową Policji w Środzie Wielkopolskiej, która bada sprawę. Strażnicy zostali przesłuchani, przekazali rzeczy i sieci do dalszych czynności wyjaśniających.

źródło: Państwowa Straż Rybacka w Poznaniu, www.tydzien.net.pl

PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -spot_img

Popularne

Ostatnie komentarze

Gabriel Woźniak Skórka ul. Lesna 1 64-917 Skórka on Opłaty za wędkowanie na „Wodach Polskich” 2023r.
Łowienie ,ale wędkarzy nie ryb. on „Nasze Łowiska” Wody Polskie wykaz obwodów
Koło PZW Nr 5 ,, Liwia Łuża ,, w Cerkwicy on Nowe władze w Okręgu PZW Szczecin