niedziela, 1 października, 2023
No menu items!
spot_img
Strona głównaZgłoś rybęOd słów do czynów. Po raz pierwszy dron użyty do walki z...

Od słów do czynów. Po raz pierwszy dron użyty do walki z kłusownictwem w Powiecie Gryfickim .

W dniu 08.12 członkowie TMRR zorganizowali patrol z użyciem drona . Kontrolą zostały objęte najbardziej newralgiczne miejsca w naszym powiecie . Obserwację terenu rozpoczęto od tzw ” dreny ” Mirosławickiej , następnie udaliśmy się do Trzebiatowa , gdzie w okolicach pałacu został wykonany kolejny lot drona . Kolejnym przystankiem była rzeka Mołstowa w okolicach miejscowości Żukowo, Bielikowo jak również Brojce . Na zakończenie patrolu wybraliśmy się do Gryfic , gdzie został wykonany lot w okolicach parku Japońskiego jak również elektrowni .

Dron został użyczony wraz z operatorem ze starostwa powiatowego w Gryficach . Kilka miesięcy temu odbyło się spotkanie w zakresie użycia drona do walki z kłusownictwem w powiecie gryfickim . Starosta Ryszard Chmielowicz jak również wicestarosta Waldemar Wawrzyniak wyrazili zgodę na użycie bezzałogowca do tego celu .

Towarzystwo Miłośników Rzeki Regi w swoim statucie ma wpisane walkę z kłusownictwem i niejednokrotnie przyczynili się do zatrzymania kłusowników na terenie Powiatu Gryfickiego jak i Łobeskiego działając od ok. 15 lat.

Mam nadzieję, że doczekamy chwili, gdzie uda się nam wszystkim zainteresowanym w zwalczeniu kłusownictwa wypracować wspólny plan działania i wzajemnej współpracy .

PODOBNE ARTYKUŁY

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -spot_img

Popularne

Ostatnie komentarze

Gabriel Woźniak Skórka ul. Lesna 1 64-917 Skórka on Opłaty za wędkowanie na „Wodach Polskich” 2023r.
Łowienie ,ale wędkarzy nie ryb. on „Nasze Łowiska” Wody Polskie wykaz obwodów
Koło PZW Nr 5 ,, Liwia Łuża ,, w Cerkwicy on Nowe władze w Okręgu PZW Szczecin