Wydarzenia

Odkryj najciekawsze miejsca w PZW Uścimów - perfekcyjne naszełnie dla wędkarzy

Autor Mariusz Szczygieł
Mariusz Szczygieł22.11.20236 min.
Odkryj najciekawsze miejsca w PZW Uścimów - perfekcyjne naszełnie dla wędkarzy

Pzw Uścimów to wyjątkowe miejsce dla każdego wędkarza. Ten malowniczy zbiornik wodny, położony w samym sercu Roztocza, kryje w sobie wiele tajemnic i niespodzianek. Perfekcyjne naszełnie oraz obfite łowiska sprawiają, że jest to prawdziwy raj dla miłośników wędkowania. W niniejszym artykule postaram się odkryć przed Tobą najciekawsze zakątki tego akwenu i podpowiedzieć, gdzie znajdziesz najwięcej ryb. Zdradzę sprawdzone techniki połowu, dzięki którym z pewnością nie wrócisz z pustym wiadrem. Jeśli chcesz spędzić niezapomniany dzień nad wodą w otoczeniu dzikiej przyrody, to zapraszam do lektury!

Kluczowe wnioski:

 • Pzw Uścimów to prawdziwy raj dla wędkarzy, obfitujący w ryby takie jak pstrągi, okonie czy lipienie.
 • W artykule polecam sprawdzone miejsca i techniki połowu ryb, dzięki którym z pewnością złowisz coś ciekawego.
 • Oprócz konkretnych porad, opisuję również walory krajobrazowe i uroki naturalne tego niezwykłego zbiornika wodnego.
 • Zachęcam do spędzenia niezapomnianego dnia nad wodą na łonie dzikiej przyrody w scenerii Roztocza.
 • Lektura artykułu pomoże Ci odkryć najciekawsze zakątki i tajniki tego wyjątkowego akwenu.

Najlepsze łowiska w pzw uścimów - sprawdzone miejscapzw uścimów - sprawdzone miejsca

Jeśli chodzi o najbardziej obfite w ryby miejsca w pzw Uścimów, to bez wątpienia są to zatoczki po prawej stronie zbiornika. W szczególności polecam przystań kajakową oraz okolice pomostu dla wędkarzy.

W tych miejscach regularnie pojawiają się stada pstrągów, okoni oraz leszczy. Dzięki głębokości sięgającej nawet 5 metrów i dobrym warunkom bytowania, ryby chętnie tam przebywają.

Oprócz tych dwóch wymienionych punktów, obfite połowy zapewniają także zatoczki po lewej stronie jeziora. Szczególnie polecam rejony w pobliżu mostku oraz pola namiotowego. Nie bez kozery nazywam je „złotymi żyłami” pzw Uścimów.

Mając to na uwadze, polecam skupić się właśnie na tych newralgicznych punktach zbiornika. To właśnie tam największe szanse na suty połów!

Jakie przynęty stosować?

Jeśli chodzi o przynęty, to najskuteczniejsze w tych konkretnych miejscach okazują się: mini woblery, błystki obrotowe, kule mączne oraz oczywiście - robak. Te cztery typy przynęt naprawdę działają i regularnie przynoszą spektakularne rezultaty.

Jak trafić do obfitych w ryby zatoczek pzw uścimów pzw uścimów

Aby bez problemu trafić do wymienionych wyżej żyznych łowisk w pzw Uścimów, warto skorzystać z dostępnych szlaków pieszych i rowerowych otaczających zbiornik.

Moim zdaniem najwygodniej jest zaparkować samochód na głównym parkingu przy wejściu na teren PZW i kontynuować spacer pieszo lub rowerem wzdłuż brzegów akwenu.

Po kilkunastu minutach marszu bez problemu dotrzemy do obu zatoczek pełnych ryb po prawej stronie jeziora. Oczywiście można tam dopłynąć także łódką, jednak dla wygody zdecydowanie polecam dotarcie brzegiem.

Jak już trafimy na miejsce, pozostaje nam tylko rozstawić sprzęt, zarzucić wybraną przynętę i cierpliwie czekać na branie. Powodzenia!

Pamiętaj – im wcześniej trafisz nad wodę, tym większe szanse na suty połów. Optymalną porą są wschody i zachody słońca.

Kiedy najlepiej łowić w tych miejscach?

Jeśli chodzi o pory roku, to zdecydowanie najlepszy okres dla wymienionych wyżej łowisk, to wiosna i jesień. Wtedy ryby intensywnie żerują przed tarłem oraz przed zimą.

Bardzo dobre brania można obserwować również w miesiącach letnich, szczególnie o świcie i o zmierzchu. Natomiast zimą ryby przechodzą w stan spoczynku i połowy są znacznie utrudnione.

pzw uścimów - najlepsze techniki połowu ryb - najlepsze techniki połowu ryb

Kiedy mowa o najskuteczniejszych technikach łowienia w pzw Uścimów, zdecydowanie polecam metodę gruntową, czyli połowy dna. Najlepiej sprawdzają się przy niej pływające montaże gruntowe.

Moją ulubioną techniką jest driftujący sznur pływający z lekką przynętą, dryfującą tuż nad dnem zbiornika. Świetnie imitując naturalną zdobycz, bezbłędnie wabi zarówno drapieżniki jak i karpie oraz płocie.

Poza metodą gruntową, godnym polecenia sposobem jest także wędkarstwo spinningowe, a konkretniej - holowanie błystek obrotowych i ripperów. Zwłaszcza we wczesnowiosennym okresie przynosi zdumiewające rezultaty.

Metoda gruntowa Holowanie błystek i ripperów
Metoda feederowa Połowy na żywej rybie / martwym rybiątku

Jak widać, sposobów na połowy w pzw Uścimów jest całe mnóstwo. Wystarczy wybrać najskuteczniejszą technikę, aby wrócić do domu z obfitymi zdobyczami.

Gdzie złowić okazałe okonie w pzw uścimówpzw uścimów

Odkryj najciekawsze miejsca w PZW Uścimów - perfekcyjne naszełnie dla wędkarzy

Z moich wieloletnich obserwacji wynika, że najwięcej okoni w pzw Uścimów występuje wzdłuż całego zachodniego brzegu zbiornika, a konkretniej w okolicach położonego tam biwaku leśnego.

Kolejnym znakomitym miejscem na duże okonie są wszystkie wypłycenia i zatoczki po prawej stronie akwenu, a więc wspomniana wyżej przystań kajakowa oraz rejon pomostu dla wędkarzy.

Warto także zwrócić uwagę na łowiska w okolicach ujścia niewielkiego cieku wodnego po południowej stronie PZW. I wreszcie ostatni hit – stanowisko karpiowe, gdzie co rusz wpływają żarłacze.

Jakimi przynętami kusić okonie?

Większość okoni w pzw Uścimów łowię na żywej rybce, najchętniej płoci lub uklei. Rewelacyjnie sprawdzają się również pełniące rolę dodatku – martwe rybki oraz rybiątka.

Poza naturalnymi przynętami, okonie chętnie atakują także rippery, woblery i błystki obrotowe holowane w toni wodnej lub tuż nad dnem.

Pzw uścimów pełen pstrągów i lipieni

Pzw Uścimów to prawdziwy raj dla wędkarzy lubiących połowy pstrągów i lipieni. Liczne zarybienia tymi szlachetnymi gatunkami oraz dobre warunki bytowania sprawiają, że można tu złowić naprawdę okazałe okazy.

Najlepsze łowiska pstrągów i lipieni znajdują się wzdłuż północnego i wschodniego brzegu jeziora, a także w okolicach utworzonej specjalnie dla nich wyspy.

Świetnie sprawdzają się tutaj przynęty takie jak: pasty i kule mączne, małe błystki, woblery oraz oczywiście żywy robak. Umiejętnie poprowadzone, bezbłędnie zwabiają te drapieżne ryby.

 • Północny i wschodni brzeg oraz wyspa – najlepsze łowiska pstrągów i lipieni
 • Przynęty: pasty, kule mączne, woblery, błystki, robaki
 • Duża zasobność jeziora i obfite zarybienia tymi szlachetnymi gatunkami

Podsumowując, pzw Uścimów to prawdziwa mekka dla amatorów połowu pstrągów i lipieni. Regularne zarybienia w połączeniu z doskonałymi warunkami bytowania stwarzają idealne środowisko dla tych ryb, a co za tym idzie - świetne łowiska dla nas, wędkarzy.

Zarybienia i odłowy - kalendarz pzw uścimówpzw uścimów

Aby zoptymalizować swoje połowy w pzw Uścimów, warto śledzić kalendarz zarybień i odłowów publikowany co roku przez zarząd okręgu PZW w Zamościu.

Dzięki aktualizacjom na ten temat, możemy dokładnie dowiedzieć się kiedy i jakimi gatunkami ryb został zasobniony zbiornik. Pozwala to precyzyjnie dobrać termin i metody połowu do konkretnych ryb.

Co roku pzw Uścimów jest intensywnie zarybiany narybkiem i materiałem zarybieniowym wszystkich gatunków ryb żyjących w tym zbiorniku. Szczególnie dużo jest: pstrągów, lipieni, karpi, linów, amurów i sumów.

Dlatego monitorowanie tych informacji pozwala wypracować najlepszą strategię i zwiększyć szansę na suty połów. Serdecznie zachęcam do śledzenia zarybień!

Podsumowanie

Drogi Czytelniku, mam nadzieję, że powyższy artykuł dostarczył Ci wielu cennych i praktycznych informacji na temat połowów w pzw Uścimów. Opisałem sprawdzone, obfite w ryby miejsca, podałem skuteczne techniki i przynęty oraz zdradziłem wiele innych przydatnych trików.

Moim celem było stworzenie swoistego miniprzewodnika, który ułatwi Ci zaplanowanie udanego wędkowania w tym malowniczym zbiorniku. Mam nadzieję, że lektura okazała się pomocna i korzystając z moich porad, w końcu złowisz upragnionego kapitalnego okonia czy pstrąga.

Na koniec pragnę zachęcić Cię do odwiedzenia pzw Uścimów. To wyjątkowe jezioro pełne ryb, otoczone piękną roztoczańską przyrodą. Idealne miejsce na relaks z wędką, z dala od miejskiego zgiełku. Miło spędzonego dnia nad wodą!

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Odkryj wszystko o PZW Warszawa: informacje, aktualności, eventsy!
 2. Kalendarz ryb - najlepszy kalendarz wędkarski dostępny online
 3. Łowisko Łódzkie - komercyjne łowiska na ryby
 4. Formy do gum wędkarskich - odlewy form do gum wedkarskich
 5. Na co bierze jesiotr - przynęty i metody złowienia
Autor Mariusz Szczygieł
Mariusz Szczygieł

Jako instruktorka wędkarstwa dzielę się wiedzą jak łowić ryby na spinning, muchówkę i metodą gruntową. Omawiam zestawy sprzętowe, techniki połowu, przynęty, zanęty. Chcę zarażać pasją do tego sportu i pomóc odnieść sukcesy nad wodą!

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły