niedziela, 1 października, 2023
No menu items!
spot_img
Strona głównaNasze wodyKłusownictwoOdłowił nielegalnie 21 szczupaków na jeziorze Bikcze.

Odłowił nielegalnie 21 szczupaków na jeziorze Bikcze.

21.03. br w godzinach wieczornych, w wyniku prowadzonej zasadzki Straż Ochrony Wód PZW Lublin wraz ze Społeczną Strażą Rybacką ujęła na gorącym uczynku mężczyznę, który przy pomocy sieci rybackiej typu wonton odłowił nielegalnie 21 szczupaków na jeziorze Bikcze.

Mieszkaniec m. Rozpłucie Pierwsze został natychmiast przekazany w ręce funkcjonariuszy Policji KPP Łęczna, którzy dokonali jego zatrzymania, a następnie postawili zarzut kłusownictwa. W toku prowadzonych czynności zostało przeprowadzone przeszukanie miejsca zamieszkania mężczyzny. Przeszukanie to wykazało, iż posiadał on również inne narzędzia połowowe, tj. osiem więcierzy oraz dwie sieci, co może sugerować, że nie był to jego pierwszy występek lub planował w przyszłości kolejne. Zatrzymana osoba przyznaje się do winy.

Za dokonanie przestępstwa z Art. 27c. 1. 2) Ustawy o Rybactwie Śródlądowym grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności oraz zapłata nawiązki za przywłaszczone ryby w wysokości do dwudziestokrotności ich wartości. Warto dodać, że ryby, które znajdowały się w sieci były w okresie tarła. Mamy szczerą nadzieję, że Sąd uwzględni ten fakt jako okoliczność obciążającą w sprawie.

źródło: PZW okręg Lublin

PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -spot_img

Popularne

Ostatnie komentarze

Gabriel Woźniak Skórka ul. Lesna 1 64-917 Skórka on Opłaty za wędkowanie na „Wodach Polskich” 2023r.
Łowienie ,ale wędkarzy nie ryb. on „Nasze Łowiska” Wody Polskie wykaz obwodów
Koło PZW Nr 5 ,, Liwia Łuża ,, w Cerkwicy on Nowe władze w Okręgu PZW Szczecin