środa, 30 listopada, 2022
No menu items!
spot_img
Strona głównaNasze wodyWody PolskieOgraniczenie stosowania zanęt w sezonie wędkarskim do 1 kg na dobę.

Ograniczenie stosowania zanęt w sezonie wędkarskim do 1 kg na dobę.

Dostaliśmy informacje od zaniepokojonego wędkarza z okręgu PZW Poznań o dokumencie opublikowanym przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu, w którym zostały określone zasady wędkowania na wodach zarządzanych przez Wody Polskie.

 Między innymi wprowadzono ograniczenia stosowania zanęt spożywczych podczas połowu ryb na wodach obwodów rybackich do ilości 1 kg zanęty na wędkarza na dobę, a w okresie od 15 czerwca do 15 września całkowity zakaz stosowania zanętę za wyjątkiem zgłoszonych do PGW WP zawodów wędkarskich, gdzie dopuszcza się ilość 1 kg zanęty na wędkarza na dobę. Za przestrzeganie limitów zanęt będzie odpowiadał organizator zawodów, przekroczenie ilości skutkować będzie miedzy innymi brakiem zgody na kolejne zawody.

Jako zanęty spożywcze można uznać wszelkie produkty spożywcze służące wabieniu ryb i utrzymaniu ich w łowisku, m. in. mieszanki sypkie, ziarna zbóż i wszelkie produkty zbożowe, kukurydza, groch, kasze, kulki proteinowe, pellet itp.

zdjęcie pobrane ze strony PZW Poznań
PODOBNE ARTYKUŁY

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -spot_img

Popularne

Ostatnie komentarze

Łowienie ,ale wędkarzy nie ryb. on „Nasze Łowiska” Wody Polskie wykaz obwodów
Koło PZW Nr 5 ,, Liwia Łuża ,, w Cerkwicy on Nowe władze w Okręgu PZW Szczecin