środa, 27 września, 2023
No menu items!
spot_img
Strona głównaNasze wodyWody PolskieOgraniczenie stosowania zanęt w sezonie wędkarskim do 1 kg na dobę.

Ograniczenie stosowania zanęt w sezonie wędkarskim do 1 kg na dobę.

Dostaliśmy informacje od zaniepokojonego wędkarza z okręgu PZW Poznań o dokumencie opublikowanym przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu, w którym zostały określone zasady wędkowania na wodach zarządzanych przez Wody Polskie.

 Między innymi wprowadzono ograniczenia stosowania zanęt spożywczych podczas połowu ryb na wodach obwodów rybackich do ilości 1 kg zanęty na wędkarza na dobę, a w okresie od 15 czerwca do 15 września całkowity zakaz stosowania zanętę za wyjątkiem zgłoszonych do PGW WP zawodów wędkarskich, gdzie dopuszcza się ilość 1 kg zanęty na wędkarza na dobę. Za przestrzeganie limitów zanęt będzie odpowiadał organizator zawodów, przekroczenie ilości skutkować będzie miedzy innymi brakiem zgody na kolejne zawody.

Jako zanęty spożywcze można uznać wszelkie produkty spożywcze służące wabieniu ryb i utrzymaniu ich w łowisku, m. in. mieszanki sypkie, ziarna zbóż i wszelkie produkty zbożowe, kukurydza, groch, kasze, kulki proteinowe, pellet itp.

zdjęcie pobrane ze strony PZW Poznań
PODOBNE ARTYKUŁY

11 KOMENTARZE

  1. Pewnie niebawem wprowadzony zostanie zakaz zakładania na chaczyk PRZYNETY ….zaczyna się dziać jak w naszym kochanym kraju same.ZAKAZY.

    • Dotyczy to również wód administrowanych przez RZGW Kraków tj. zbiorników Tresna i Porąbka.Ciekaw jestem w ilu procentach Strażnicy będą w stanie wyegzekwować ten zapis regulaminu . Uderzy to w nielicznych wędkujących z brzegu.Wycieczkę nad jezioro to sobie zrobię bez opłacania karty.

  2. Dotyczy to również wód administrowanych przez RZGW Kraków tj. zbiorników Tresna i Porąbka.Ciekaw jestem w ilu procentach Strażnicy będą w stanie wyegzekwować ten zapis regulaminu

  3. Dotyczy to również wód administrowanych przez Wody Polskie Kraków tj. zbiorników Tresna i Porąbka.Ciekaw jestem w ilu procentach Strażnicy będą w stanie wyegzekwować ten zapis regulaminu

  4. I jak tu zasiadka dwu dyniowa na fedaera gdzie na dobę 1k a przy każdym żucie idzie w koszyczku niech jeszcze gliny i ziemię z jockiem weźmie pod uwagę. Przecież to nie spożyka ale czy z atraktorem i ochotką pinką to już nie spożywa. Tępy przepis

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -spot_img

Popularne

Ostatnie komentarze

Gabriel Woźniak Skórka ul. Lesna 1 64-917 Skórka on Opłaty za wędkowanie na „Wodach Polskich” 2023r.
Łowienie ,ale wędkarzy nie ryb. on „Nasze Łowiska” Wody Polskie wykaz obwodów
Koło PZW Nr 5 ,, Liwia Łuża ,, w Cerkwicy on Nowe władze w Okręgu PZW Szczecin