niedziela, 1 października, 2023
No menu items!
spot_img
Strona głównaNasze wodyTMRRPatrol Towarzystwa Miłośników Rzeki Regi.

Patrol Towarzystwa Miłośników Rzeki Regi.

Podczas dzisiejszego patrolu rzeki Regi oraz jej dopływów na moście drogowym w miejscowości Borzęcin spotkaliśmy dwóch chłopców w wieku 14 i 15 lat z przygotowanymi wędkami do spinningowania na rzece Redze. Chłopcy zostali poinformowani o konsekwencjach jakie mogłyby ich spotkać, ponieważ nie posiadali karty wędkarskiej, nie posiadali nawet podstawowej wiedzy czy mogą tutaj łowić, nie mieli pojęcia o okresach ochronnych ryb zwłaszcza troci i łososia, które teraz są pod ochroną do końca roku.

Przypominam, że zgodnie z regulaminem amatorskiego połowu ryb Polskiego Związku Wędkarskiego od 1 października do 31 grudnia na tym odcinku rzeki Regi obowiązuje zakaz wędkowania. Jeżeli chodzi o łososia obowiązuje całkowity zakaz zabiera tej ryby.

Rolą Patrolu TMRR to nie tylko walka z kłusownictwem, ochrona wody i środowiska ale też edukacja wędkarzy, a zwłaszcza młodzieży.

W dniu dzisiejszym został przeprowadzony patrol na rzekach Rega, Mołstowa oraz Lubieszowa w miejscowościach Gryfice, Brojce, Borzęcin, Bielikowo, Mołstowo, Strzykocin.

PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -spot_img

Popularne

Ostatnie komentarze

Gabriel Woźniak Skórka ul. Lesna 1 64-917 Skórka on Opłaty za wędkowanie na „Wodach Polskich” 2023r.
Łowienie ,ale wędkarzy nie ryb. on „Nasze Łowiska” Wody Polskie wykaz obwodów
Koło PZW Nr 5 ,, Liwia Łuża ,, w Cerkwicy on Nowe władze w Okręgu PZW Szczecin