Wydarzenia

PZW Zamość - Twoje perfekcyjne miejsce na połowy i relaks

Autor Mariusz Szczygieł
Mariusz Szczygieł22.11.20236 min.
PZW Zamość - Twoje perfekcyjne miejsce na połowy i relaks

PZW Zamość to doskonałe miejsce dla każdego wędkarza. Kompleks składa się z kilku zbiorników wodnych położonych w malowniczym otoczeniu, które zapewniają świetne warunki do połowów różnych gatunków ryb. Oprócz tego do dyspozycji gości jest pole namiotowe, domki oraz restauracja. To idealna baza wypadowa na ryby oraz miejsce relaksu na łonie natury.

Kluczowe wnioski:
 • Różnorodność łowisk gwarantuje udane połowy
 • Bogata infrastruktura zapewnia wygodny wypoczynek
 • Malownicza okolica sprzyja regeneracji sił
 • Doskonała baza wypadowa na połowy jednodniowe
 • Miła atmosfera i gościnność

Wędkarstwo z PZW Zamość

Kompleks PZW Zamość to prawdziwy raj dla wędkarzy. Niezależnie od preferowanej techniki połowu, tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Dostępnych jest kilka zbiorników wodnych o różnym charakterze, w tym zarówno jeziora z naturalną populacją ryb, jak i stawy hodowlane.

Na uwagę zasługują takie akweny, jak Zalew Szeptycki, Zalew Mokre czy Strumień Tarnogrodzki. Występuje w nich wiele gatunków, m.in.: sandacz, suma, szczupak, lin, karaś, leszcz i amur. Każdy łowić będzie zgodnie ze swoimi preferencjami.

Techniki połowu w PZW Zamość

Zalewy kompleksu umożliwiają stosowanie różnorodnych technik połowu. Spławikowe, gruntowe, muchowe, spinningowe - do wyboru, do koloru. Bardzo dobre warunki panują zwłaszcza dla wędkarzy spławikowych. Liczne miejsca o mulistym dnie umożliwiają prowadzenie pozorowanej przynęty blisko dna, co przynosi najlepsze rezultaty.

Specjalne oznaczenia pomagają także rozpoznać najlepsze łowiska spinningowe czy muchowe. Kompleks stale jest ulepszany i dostosowywany do potrzeb wędkarzy. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, by spróbować własnych sił w PZW Zamość.

Łowisko PZW Zamość zachęca

PZW Zamość to jedno z lepszych łowisk w regionie, zachęcające wędkarzy nie tylko z okolic. Główną jego zaletą jest dogodny i korzystny dla połowów układ zbiorników wodnych o różnorodnym charakterze.

W ramach kompleksu znajdują się liczne jeziora i stawy hodowlane. Są tutaj zarówno typowe muliste akweny, piaszczyste brzegi oraz pokryte roślinnością przybrzeżną strefy. Taka rozmaitość stwarza doskonałe warunki bytowe dla wielu gatunków ryb. Dzięki temu można liczyć na udane połowy w przeważającej części sezonu wędkarskiego.

Tak różnorodne w swej specyfice łowisko to nie lada gratka dla zapalonych wędkarzy.

Dodatkowym atutem jest infrastruktura wypoczynkowo-noclegowa. Dzięki niej PZW Zamość może być nie tylko celem jednodniowych wypraw, ale i dłuższego odpoczynku.

Bogactwo łowiska

Zbiorniki PZW Zamość cechują się bardzo dobrą kondycją populacji ryb. Występują w nich różne gatunki poszukiwane przez wędkarzy, np.:

 • sandacz
 • szczupak
 • sum
 • lin
 • karaś

Zapewnione jest bardzo dobre odżywianie się ryb dzięki zarybianiu oraz naturalnym zjawiskom biologicznym w zbiornikach. Również okresy ochronne są ściśle przestrzegane, co wpływa pozytywnie na stan rybostanu.

Atrakcje dla wędkarzy w PZW Zamość

PZW Zamość to nie tylko łowisko, ale cały kompleks usługowo-wypoczynkowy, stwarzający atrakcyjną ofertę dla amatorów wędkarstwa. Nie brakuje tutaj odpowiedniej infrastruktury, jak np.:

- pole namiotowe z dostępem do prądu
- domki letniskowe do wynajęcia
- parkingi
- wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego

Wędkarze mogą więc traktować PZW Zamość jako swoją bazę wypadową na połowy, ale też jako miejsce zakwaterowania na czas urlopu czy weekendu.

Gastronomia i dodatkowe atrakcje

Klienci PZW Zamość mogą korzystać z dobrze zaopatrzonej w ryby i inne przysmaki restauracji oraz baru znajdujących się na terenie obiektu. Przyjemny relaks po udanych połowach gwarantowany!

W okolicznych lasach wytyczono ścieżki edukacyjne i rowerowe, gdzie można aktywnie spędzić czas. Dostępne są także korty tenisowe oraz boiska do siatkówki plażowej i piłki nożnej. Nuda nie grozi!

Zakwaterowanie nad zalewem PZW Zamość

PZW Zamość - Twoje perfekcyjne miejsce na połowy i relaks

PZW Zamość to zarówno kompleks łowisk jak i baza noclegowa zlokalizowana bezpośrednio nad brzegiem zalewu. Podstawową formą zakwaterowania są domki letniskowe do wypożyczenia w bardzo przystępnych cenach.

Oferta obejmuje kilka typów domków - od najprostszych 2-3 osobowych po luksusowe 6-7 osobowe z pełnym wyposażeniem. Każdy domek położony jest w malowniczym otoczeniu zieleni i posiada taras ze stolikiem i krzesłami.

Domki 2-osobowe od 49 zł / doba
Domki 4-osobowe od 89 zł / doba
Domki 6-osobowe od 169 zł / doba

Do dyspozycji gości jest także pole namiotowe z dostępem do prądu, gdzie wędkarze mogą rozbić własny sprzęt turystyczny. Z pewnością każdy znajdzie dogodną opcję zakwaterowania w obiekcie PZW Zamość.

Sprzęt wędkarski w Zamościu

Dla wędkarzy przyjeżdzających na połowy do PZW Zamość, którzy nie mają ze sobą kompletnego ekwipunku lub chcą go uzupełnić, dostępna jest wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego. W jej ofercie znajduje się:

 • wędki i kołowrotki różnych klas
 • żyłki i przypony
 • zestawy spławikowe lub gruntowe
 • sztuczne przynęty
 • elektroniczne wabiki
 • odzież i obuwie wędkarskie
 • namioty i leżaki

Wypożyczony sprzęt może znacząco ułatwić połowy na nieznanym sobie łowisku. Profesjonalna obsługa doradzi najlepsze zestawy odpowiednie do konkretnych stanowisk. Cennik jest przystępny, a czas wypożyczeń elastyczny.

Czartery łodzi z PZW Zamość

Kompleks PZW Zamość dysponuje flotą motorowych łodzi wędkarskich, które wędkarze mogą czarterować. Łódź z sternikiem to najwygodniejszy sposób na połowy zwłaszcza większych drapieżników takich jak sum czy szczupak.

Czarter daje także szansę na sprawdzenie urokliwych zakamarków rozległego zalewu Szeptyckiego, które z brzegu są praktycznie niedostępne. Usługa jest dostępna zarówno w wariancie kilkugodzinnym, jak i całodziennym. Przy zamówieniu czarteru na min. 5 godzin istnieje możliwość zabrania swojego sprzętu pływającego.

Podsumowanie

Kompleks PZW Zamość to prawdziwa mekka dla wędkarzy. Znajdziecie tu wiele atrakcyjnych zbiorników wodnych z bardzo dobrym stanem populacji ryb. Możecie wędkować w zgodzie ze swoimi upodobaniami - od spławika po spinning czy muchówkę. Mnogość stanowisk, zaciszne zakątki i dzika przyroda zagwarantują udane łowy.

Ponadto warto skorzystać z licznych udogodnień infrastrukturalnych. Dzięki domkom, polu namiotowemu, wypożyczalni sprzętu i gastronomii z łatwością zorganizujecie sobie wygodny wypoczynek połączony z relaksem na łonie natury. Istnieje również możliwość skorzystania ze sprzętu pływającego, więc opcji jest mnóstwo.

PZW Zamość kusi zatem zarówno fanów jednodniowych wypadów jak i dłuższych pobytów. Liczne udogodnienia i przepiękne położenie gwarantują niezapomniane wrażenia i odpoczynek w niesamowitym otoczeniu. Serdecznie polecam sprawdzić to miejsce samemu!

Z pewnością PZW Zamość pozytywnie Was zaskoczy i zachęci do planowania kolejnych wędkarskich wypraw w to niezwykłe miejsce. Ja na pewno tutaj wrócę - polecam!

Najczęstsze pytania

W wodach PZW Zamość występuje wiele gatunków ryb, m.in. sandacz, szczupak, sum, lin, karaś, leszcz i amur. Dzięki zróżnicowanym zbiornikom każdy wędkarz znajdzie coś dla siebie.

Do dyspozycji gości są domki letniskowe 2-7 osobowe w bardzo atrakcyjnych cenach. Jest też pole namiotowe z dostępem do prądu dla osób posiadających własny sprzęt turystyczny.

Na miejscu działa wypożyczalnia oferująca szeroki asortyment - wędki, kołowrotki, zestawy spławikowe i gruntowe, przynęty, odzież, namioty i wiele innych akcesoriów.

Tak, w ramach PZW Zamość istnieje możliwość skorzystania z czarteru łodzi z sternikiem. To świetna opcja aby sprawdzić trudno dostępne zakątki zalewu.

W pobliskich lasach wytyczono szlaki rowerowe i piesze. Na terenie PZW znajdują się także: korty tenisowe, boiska do siatkówki i piłki nożnej, restauracja oraz bar.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Odkryj wszystko o PZW Warszawa: informacje, aktualności, eventsy!
 2. Żuki owady: jak rozpoznać różne gatunki i gdzie je znaleźć
 3. Kalendarz ryb - najlepszy kalendarz wędkarski dostępny online
 4. Łowisko Łódzkie - komercyjne łowiska na ryby
 5. Formy do gum wędkarskich - odlewy form do gum wedkarskich
Autor Mariusz Szczygieł
Mariusz Szczygieł

Jako instruktorka wędkarstwa dzielę się wiedzą jak łowić ryby na spinning, muchówkę i metodą gruntową. Omawiam zestawy sprzętowe, techniki połowu, przynęty, zanęty. Chcę zarażać pasją do tego sportu i pomóc odnieść sukcesy nad wodą!

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły