niedziela, 26 marca, 2023
No menu items!
spot_img
Strona głównaNasze wodySpołeczeństwoTarło troci wędrownej w Dorzeczu Regi

Tarło troci wędrownej w Dorzeczu Regi

Od początku października trwa okres ochronny troci wędrownej i łososia, w Dorzeczu Regi jest to czas szczególny. Ryby pojawiły się przy tarliskach, niebawem rozpoczną kopanie gniazd tarłowych i składanie ikry. Jest to piękny spektakl przyrodniczy, który można podziwiać na płytkich odcinkach rzeki Regi i wielu jej dopływach.  Miejscem do którego odwiedzin zachęcamy jest ścieżka edukacyjna „Oko w oko z trocią wędrowną”, która znajduje się nad rzeką Lubieszową. Trafić na nią dość łatwo, kierując się z Gryfic w kierunku Brojc, gdzie przed pierwszym mostem na rzece skręcamy w prawo. Z drogi są widoczne tablice edukacyjne.

Na miejscu można zapoznać się z informacjami na temat Dorzecza Regi, rozrodu ryb łososiowatych, siedlisk przyrodniczych, przeczytamy także jak rozpoznać gniazdo tarłowe ryb łososiowatych. Dowiemy się również o problemie kłusownictwa rybackiego, które niestety występuje w Dorzeczu Regi.

Warto dodać, że zrealizowany w Dorzeczu „Projekt budowy niebieskiego korytarza ekologicznego Regi” umożliwia dotarcie rybom z Bałtyku, aż do jej źródeł.

Zachęcamy do aktywnego spędzania czasu w jesienne dni w plenerze, życząc widoku taaaakich troci przynajmniej jak na poniższym filmie.

źródło: TMRR Grzegorz Drążkowiak

PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -spot_img

Popularne

Ostatnie komentarze

Łowienie ,ale wędkarzy nie ryb. on „Nasze Łowiska” Wody Polskie wykaz obwodów
Koło PZW Nr 5 ,, Liwia Łuża ,, w Cerkwicy on Nowe władze w Okręgu PZW Szczecin