środa, 27 września, 2023
No menu items!
spot_img
Strona głównaNasze wodyKłusownictwoUjęto kłusownika na jeziorze Białym Uścimowskim .

Ujęto kłusownika na jeziorze Białym Uścimowskim .

W dniu 06.11.2021 r. w godzinach wieczornych Straż Ochrony Wód PZW Lublin we wspólnym patrolu z funkcjonariuszami Policji KPP Lubartów ujęła na gorącym uczynku mieszkańca m. Stary Uścimów, który dokonywał nielegalnego połowu ryb przy użyciu sieci rybackiej na jeziorze Białym Uścimowskim. W/w sieć zawierała ryby z gatunków: sandacz (15 szt.), sum (1 szt.), karaś pospolity (1 szt.), karaś srebrzysty (1 szt.), okoń (1 szt.) oraz leszcz (43 szt.).

W związku z popełnionym czynem mężczyźnie został postawiony zarzut kłusownictwa. Ponadto czynności prowadzone po ujęciu wykazały iż w miejscu zamieszkania kłusownika znajdowały się znaczne ilości innych narzędzi rybackich. Mężczyzna przyznaje się do winy. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz nawiązka na rzecz Polskiego Związku Wędkarskiego w Lublinie w wysokości do dwudziestokrotności wartości odłowionych ryb.

Składamy podziękowania wszystkim strażnikom, którzy poświęcili swój czas, który pozwolił skutecznie zakończyć tą akcję. Cały proces operacyjny trwał ponad trzy miesiące i brali w nim udział wszyscy strażnicy SOW, SSR Ostrów Lubelski, SSR Uścimów, SSR LSM Fart.

źródło: PZW Okręg Lublin

PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -spot_img

Popularne

Ostatnie komentarze

Gabriel Woźniak Skórka ul. Lesna 1 64-917 Skórka on Opłaty za wędkowanie na „Wodach Polskich” 2023r.
Łowienie ,ale wędkarzy nie ryb. on „Nasze Łowiska” Wody Polskie wykaz obwodów
Koło PZW Nr 5 ,, Liwia Łuża ,, w Cerkwicy on Nowe władze w Okręgu PZW Szczecin