środa, 27 września, 2023
No menu items!
spot_img
Strona głównaNasze wodyKłusownictwoWpadł na gorącym uczynku, kłusownik przyznał się do winy.

Wpadł na gorącym uczynku, kłusownik przyznał się do winy.

W dniu 25.03 w rejonie Jeziora Tomaszne strażnicy Ochrony Wód PZW Lublin zatrzymali mężczyznę poławiającego nielegalnie ryby.

Strażnicy Ochrony Wód PZW Lublin wczoraj w wyniku przeprowadzonej zasadzki na kłusownika ujęli na gorącym uczynku mężczyznę, który dokonywał nielegalnego połowu narzędziami rybackimi. Mężczyzna ten we wcześniejszym dniu zastawił dwa więcierze, a następnie w dniu ujęcia dołożył jeszcze dwie sieci. W więcierzach znajdowały się 3 szczupaki, 1 lin, 1 krąp oraz 3 sumiki karłowate.

Z uwagi na natychmiastową reakcję naszych strażników w sieci nie zdążyło nic napłynąć. Kłusownik przyznał się do winy. Po przekazaniu go w ręce Policji został zatrzymany i postawiono mu zarzut nielegalnego połowu urządzeniami połowowymi zgodnie z art. 27 c. 1. 2) Ustawy o Rybactwie Śródlądowym.

Mężczyźnie za niniejszy występek grozi pozbawienie wolności do lat 2, a także może mu zostać zasądzona nawiązka na rzecz PZW w wysokości do 20-sto krotności wartości odłowionych ryb. Sieci, więcierze, spodniobuty, a także rower, którym przyjechał został zabezpieczony przez Policję.

PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -spot_img

Popularne

Ostatnie komentarze

Gabriel Woźniak Skórka ul. Lesna 1 64-917 Skórka on Opłaty za wędkowanie na „Wodach Polskich” 2023r.
Łowienie ,ale wędkarzy nie ryb. on „Nasze Łowiska” Wody Polskie wykaz obwodów
Koło PZW Nr 5 ,, Liwia Łuża ,, w Cerkwicy on Nowe władze w Okręgu PZW Szczecin