środa, 27 września, 2023
No menu items!
spot_img
Strona głównaNasze wodyWody PolskieZasady sprzedaży zezwoleń do amatorskiego połowu ryb w odwodach rybackich RZGW w...

Zasady sprzedaży zezwoleń do amatorskiego połowu ryb w odwodach rybackich RZGW w Szczecinie .

ZASADY SPRZEDAŻY ZEZWOLEŃ UPRAWNIAJĄCYCH DO AMATORSKIEGO POŁOWU RYB W OBWODACH RYBACKICH UDOSTĘPNIONYCH PRZEZ DYREKTORA RZGW W SZCZECINIE

 1. Zezwolenie na amatorski połów ryb upoważnia do wędkowania w poszczególnych obwodach rybackich, zgodnie z  LISTĄ OBWODÓW RYBACKICH UDOSTĘPNIONYCH PRZEZ DYREKTORA RZGW W SZCZECINIE.
 2. Zezwolenia roczne.
 • Prawo do amatorskiego połowu ryb rocznego nabywają osoby, które posiadają przy sobie imienne zezwolenie na amatorski połów ryb wydane przez Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie (zwanego dalej Dyrektorem RZGW w Szczecinie) oraz kartę wędkarską (z wyjątkiem przypadków opisanych w ustawie o rybactwie śródlądowym).
 • Opłatę za zezwolenie roczne na amatorski połów ryb w obwodach rybackich wymienionych w pkt 1 należy dokonać za pomocą bankowości elektronicznej lub tradycyjnie w placówce pocztowej lub bankowej. Potwierdzenie dokonania wpłaty wraz z danymi: imię, nazwisko i adres korespondencyjny, nr kontaktowy oraz numer karty wędkarskiej, należy przesłać drogą elektroniczną na adres: zezwolenia-szczecin@wody.gov.pl lub pocztą na adres: PGW Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie, ul. Tama Pomorzańska 13a, 70-030 Szczecin.
 • Zezwolenia, do których potwierdzenie dokonania wpłaty przesłano drogą elektroniczną lub drogą pocztową będą odsyłane na wskazany przez wpłacającego adres e-mail lub przesyłką pocztową na podany przez wpłacającego adres korespondencyjny.
 1. Zezwolenia okresowe.
 • Prawo do amatorskiego połowu ryb okresowego nabywają osoby, które posiadają przy sobie wypełnione zezwolenie na amatorski połów ryb pobrane ze strony szczecin.wody.gov.pl oraz potwierdzenie dokonania opłaty oraz kartę wędkarską (z wyjątkiem przypadków opisanych w ustawie o rybactwie śródlądowym).
 • Opłatę za zezwolenie okresowe na amatorski połów ryb w obwodach rybackich wymienionych w pkt 1 należy dokonać za pomocą bankowości elektronicznej lub tradycyjnie w placówce pocztowej lub bankowej. Następnie, ze strony szczecin.wody.gov.pl należy pobrać zezwolenie okresowe i je wypełnić. Zezwolenie okresowe jest ważne wyłącznie z kartą wędkarską (z wyjątkiem przypadków opisanych w ustawie o rybactwie śródlądowym) oraz dokumentem stwierdzającym dokonanie opłaty za połów.
 1. Do ulgi w opłacie uprawniona jest młodzież szkolna do 18 roku życia. Aby potwierdzić uprawnienie do ulgi, wystarczy okazać przy kontroli dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i wiek (legitymacja szkolna).
 2. Koszt zezwoleń na amatorski połów ryb w poszczególnych obwodach rybackich wynosi:

Zezwolenie roczne:

– opłata zwykła – 200,00 zł brutto;

– opłata ulgowa – 100,00 zł brutto.

Zezwolenie okresowe:

– 1-dniowe – 10,00 zł brutto;                         

– 3-dniowe – 20,00 zł brutto;                         

– 7-dniowe – 50,00 zł brutto.

 1. Zezwolenie roczne obejmuje pełen rok kalendarzowy od dnia 1 stycznia do 31 grudnia.
 2. Opłaty należy wnosić na konto:

PGW WP Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie,
ul. Tama Pomorzańska 13a, 70-030 Szczecin.

Numer konta bankowego: 96 1130 1017 0020 1510 6720 0168

„W tytule przelewu należy podać:

·         Roczny/1/3/7-dniowy połów ryb, początkową datę połowu,  ewentualny dopisek „ULGOWY”, jeżeli dotyczy osoby uprawnionej do skorzystania z ulgi w opłacie

·         dane osoby, która zamierza prowadzić amatorski połów ryb tj.: imię i nazwisko, adres korespondencyjny, nr karty wędkarskiej.”

 1. Żądanie przekazania faktury VAT należy zgłosić w terminie 3 miesięcy, licząc od końca miesiąca, w którym wykonano usługę bądź otrzymano całość lub część zapłaty.
 2. Nie istnieje stacjonarny punkt gdzie można zakupić zezwolenie na amatorski połów ryb.
 3. Nieprawidłowe wypełnienie zezwolenia lub druku przelewu: imienia i nazwiska, adresu korespondencyjnego, numeru karty wędkarskiej oraz okresu zezwolenia powoduje nieważność tych dokumentów.
 4. Cudzoziemcy przebywający czasowo w Polsce są zwolnieni z obowiązku posiadania karty wędkarskiej. Pozostałe dokumenty uprawniające do połowu są wymagane (zezwolenie wraz z dowodem wniesienia opłaty).
PlikOpisRozmiarUtworzonoOstatnia modyfikacja
zezwolenie okresowe_Szczecin – do pobrania.pdf 946 kB2022-04-22 10:202022-04-22 10:20
Rejestr połowy ryb Szczecin 59 kB2022-04-21 19:152022-04-21 19:15


Wykaz udostępnionych obwodów rybackich:

https://informacjewedkarskie.pl/wykaz-obwodow-rybackich-nasze-lowiska-w-wojewodztwach-zachodniopomorskim-oraz-pomorskim/?fbclid=IwAR0mxEXUj1lB128XDJxhZdIqUMJeffKJKZ3S–rkKo429Z__rGQJYELHEBs

Regulamin połowu:

https://szczecin.wody.gov.pl/…/regulamin-amatorskiego…

źródło: szczecin.wody.gov.pl/

PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -spot_img

Popularne

Ostatnie komentarze

Gabriel Woźniak Skórka ul. Lesna 1 64-917 Skórka on Opłaty za wędkowanie na „Wodach Polskich” 2023r.
Łowienie ,ale wędkarzy nie ryb. on „Nasze Łowiska” Wody Polskie wykaz obwodów
Koło PZW Nr 5 ,, Liwia Łuża ,, w Cerkwicy on Nowe władze w Okręgu PZW Szczecin