niedziela, 1 października, 2023
No menu items!
spot_img
Strona głównaPoradyMandat za brak karty wędkarskiej. Ile zapłacisz?

Mandat za brak karty wędkarskiej. Ile zapłacisz?

Wszelkie prawa, kary za wykroczenia i obowiązki dotyczące wędkarzy reguluje ustawa o rybactwie śródlądowym. O mandatach czytamy w art. 27. Według przepisów kartę wędkarską ma obowiązek posiadać każdy, kto łowi ryby. Od tej zasady istnieją dwa wyjątki. Pierwszy wyjątek to osoby do 14. roku życia – są jednak zobowiązane do wędkowania pod opieką dorosłego. Drugi wyjątek stanowią wędkujący w wodach znajdujących się w obiektach przeznaczonych do chowu i hodowli ryb.

Brak odpowiednich dokumentów skutkuje mandatem w wysokości 200 zł, ale suma mandatów za inne niedociągnięcia może sięgnąć nawet 1 tys. złotych. Nieprzyjęcie mandatu wiąże się z kolei ze skierowaniem sprawy do sądu. Jednak to dopiero początek kłopotów. Dochodzą do tego często inne paragrafy. Jeśli oskarżeni zostaniemy o kłusownictwo może czekać nas nawet więzienie.

Kto może skontrolować wędkarza nad wodą?

Wędkarze mogą być kontrolowani zarówno przez państwową straż rybacką, społeczną straż rybacką, policję, straż łowiecką, straż leśną, straż parków narodowych a także straż graniczną. Na terenach wojskowych czeka na nas również żandarmeria wojskowa.

Jak wyrobić kartę wędkarską ? Zapraszamy do wcześniejszego artykułu.

PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -spot_img

Popularne

Ostatnie komentarze

Gabriel Woźniak Skórka ul. Lesna 1 64-917 Skórka on Opłaty za wędkowanie na „Wodach Polskich” 2023r.
Łowienie ,ale wędkarzy nie ryb. on „Nasze Łowiska” Wody Polskie wykaz obwodów
Koło PZW Nr 5 ,, Liwia Łuża ,, w Cerkwicy on Nowe władze w Okręgu PZW Szczecin