Łowiska

Pełna Lista Wód PZW Ciechanów – Sprawdź Wykaz Wód Dostępnych dla Wędkarzy

Autor Mariusz Szczygieł
Mariusz Szczygieł22.11.20234 min.
Pełna Lista Wód PZW Ciechanów – Sprawdź Wykaz Wód Dostępnych dla Wędkarzy

pzw ciechanów wykaz wód - Polski Związek Wędkarski okręg Ciechanów administruje licznymi zbiornikami, jeziorami, rzekami i kanałami na terenie powiatu ciechanowskiego, udostępniając je do wędkowania dla członków PZW. Poniższy artykuł zawiera pełną i aktualną listę takich wód, wraz z informacjami o dozwolonych technikach i limitach połowu.

Kluczowe wnioski:
 • Wody PZW Ciechanów obejmują m.in. Zalew Zegrzyński, rzekę Wkrę i 12 innych akwenów.
 • Można tam łowić na spinning, gruntówkę, muchówkę oraz metodą spławikową czy feeder.
 • Obowiązują limity ilościowe i wymiarowe dla sandacza, szczupaka, suma i innych gatunków.
 • Należy przestrzegać okresów ochronnych ryb i zasad korzystania z wód PZW.
 • Informacje pomogą zaplanować udane wędkowanie w okolicach Ciechanowa.

Wykaz Jezior Zarządzanych przez PZW Ciechanów

Polski Związek Wędkarski Okręg Ciechanów administruje kilkunastoma jeziorami na terenie powiatu ciechanowskiego, udostępniając je do amatorskiego połowu ryb dla członków PZW. Największym akwenem jest Zalew Zegrzyński o powierzchni 33 ha.

Kolejnymi dużymi jeziorami zarządzanymi przez PZW Ciechanów są m.in. Jezioro Drwęckie (21 ha), Strażackie w Ciechanowie (15,5 ha), Gabrysia Woda, czy Świerklańskie.

Zasady wędkowania w jeziorach PZW

We wszystkich jeziorach PZW obowiązują limity ilościowe i wymiarowe ochronne dla poszczególnych gatunków ryb. Np. dla sandacza to 2 sztuki powyżej 50 cm lub łącznie do 4 kg na dobę.

Można tam wędkować metodami spinningową, gruntową, spławikową oraz na żywej i martwej rybie. Obowiązują zakazy połowu w okresach tarła.

Rzeki Udostępnione Przez PZW w Okolicach Ciechanowa

Oprócz jezior, PZW Ciechanów administruje dostępem do kilku cieków wodnych na terenie powiatu. Największą jest rzeka Wkra na odcinku prawie 30 kilometrów.

Innymi rzekami, które można uzyskać ze zwodami w PZW są m.in.: Raciążnica, Płonka czy Skrwa Lewa – dopływ Narwi.

Rzeki obfitują głównie w takie ryby jak płoć, okoń, kleń i jaź

Techniki połowu w wodach płynących

W rzekach PZW Ciechanów popularne są: metoda gruntowa, spinning, a także brodzenie i połowy z łodzi. Można również łowić na żywca.

Obowiązują limity ilościowe np. do 5 kg ryb dziennie oraz wymiary ochronne – szczegóły w regulaminach wód PZW.

Zbiorniki Wodne w Administracji PZW Ciechanów

Oprócz naturalnych zbiorników, koła PZW administrują także sztucznymi akwenami na terenie Ciechanowa i okolic. Największym jest Zalew Miejski o powierzchni 3,8 ha.

 • Kolejne to m.in. zalew w Glinojecku, zbiornik wodny Sieczychy oraz zalew Grądy Wonieckie k. Ciechanowa o pow. 2,7 ha.
 • Łowić tam można głównie płocie, leszcze, okonie i amury.

We wszystkich obowiązują limity i wymiary ochronne. Szczegóły w regulaminie wód PZW Ciechanów.

Podsumowanie

Pełna Lista Wód PZW Ciechanów – Sprawdź Wykaz Wód Dostępnych dla Wędkarzy

Jak widać, Polski Związek Wędkarski Okręg Ciechanów zapewnia dostęp do szerokiej gamy atrakcyjnych łowisk na terenie powiatu ciechanowskiego. Członkowie PZW mogą korzystać z licznych jezior, rzek, kanałów i zbiorników wodnych urządzonych do wędkowania recreacyjnego.

W artykule przedstawiliśmy pełny wykaz tych wód wraz z podstawowymi informacjami na temat obowiązujących tam zasad, limitów połowu i technik wędkarskich. Mam nadzieję, że te informacje pomogą Ci zaplanować udane łowienie pstrągów, okoni, szczupaków i innych gatunków w okolicach Ciechanowa.

Pamiętaj, aby zawsze przestrzegać regulaminu wód PZW i stosować się do zaleceń lokalnych koł łowieckich. Wędkuj odpowiedzialnie i z pasją! Jeśli masz jakieś pytania, zawsze możesz skontaktować się bezpośrednio z biurem Zarządu Okręgu PZW w Ciechanowie.

Miłego wypoczynku nad wodą! Mam nadzieję, że lektura artykułu była pomocna i przyjemna.

Najczęstsze pytania

Pełny i aktualny wykaz jezior, rzek, zbiorników wodnych oraz kanałów zarządzanych przez PZW Koło Ciechanów znajduje się na oficjalnej stronie internetowej okręgu pod adresem pzwciechanow.pl w zakładce “Wody”.

W zależności od łowiska, w wodach PZW Ciechanów można złowić takie ryby jak sandacz, szczupak, suma, lin, karp, amur, płoć, okoń, kleń, jaź, pstrąg, lipień czy wzdręga.

Tak, do wędkowania w wodach PZW Ciechanów uprawnia wyłącznie ważna karta wędkarska PZW wraz ze zgodą okręgu i aktualnymi znakami składek członkowskich.

W zależności od typu łowiska, można stosować techniki gruntowe, spinningowe, muchowe, na żywej lub martwej rybie. Szczegóły w regulaminach wód.

Szczegółowe limity ilościowe i wymiarowe ochronne dla poszczególnych gatunków ryb wraz z okresami ochronnymi są określone regulaminach wód PZW dostępnych na stronie pzwciechanow.pl.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-outline
Ocena: 3.33 Liczba głosów: 3

5 Podobnych Artykułów:

 1. Odkryj wszystko o PZW Warszawa: informacje, aktualności, eventsy!
 2. Jak przygotować zestaw na węgorza: poradnik na temat najlepszych technik
 3. Kalendarz ryb - najlepszy kalendarz wędkarski dostępny online
 4. Łowisko Łódzkie - komercyjne łowiska na ryby
 5. Formy do gum wędkarskich - odlewy form do gum wedkarskich
Autor Mariusz Szczygieł
Mariusz Szczygieł

Jako instruktorka wędkarstwa dzielę się wiedzą jak łowić ryby na spinning, muchówkę i metodą gruntową. Omawiam zestawy sprzętowe, techniki połowu, przynęty, zanęty. Chcę zarażać pasją do tego sportu i pomóc odnieść sukcesy nad wodą!

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Jezioro Hartowiec - Przewodnik turystyczny
ŁowiskaJezioro Hartowiec - Przewodnik turystyczny

Jezioro Hartowiec to malowniczy zbiornik wodny w Górach Stołowych, stanowiący doskonałą bazę wypoczynkową. W przewodniku znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje dotyczące Jeziora Hartowieckiego.