środa, 27 września, 2023
No menu items!
spot_img
Strona głównaNasze wodyNasze Łowiska Wody PolskieKarta wędkarska Wody Polskie opłata 2023r."Nasze Łowiska"

Karta wędkarska Wody Polskie opłata 2023r.”Nasze Łowiska”

Zezwolenia na terenach Wód Polskich. Jedna opłata za rok wędkowania.

Projekt „Nasze Łowiska” został wdrożony przez Wody Polskie w 2022 roku; jedno zezwolenie uprawnia do wędkowania we wszystkich obwodach rybackich udostępnionych do użytkowania przez dyrektorów Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej. Od 1 stycznia 2022 roku jednolita opłata wynosi 250 zł (ulgowa wynosi 125 zł), a obwodów, w których można swobodnie łowić, przybywa. Stawka w 2023 roku podniesie się i wyniesie 350 zł. Podobnie wzrośnie opłata krajowa dla uprawnionej do ulgi młodzieży do 18. roku życia, będzie to 175 zł.

Obowiązujące stawki za wędkowanie 2022:

  • koszt zezwolenia na amatorski połów ryb z brzegu wynosi 250 zł brutto,
  • koszt ulgowego zezwolenia na amatorski połów ryb z brzegu wynosi 125 zł brutto,
  • koszt dopłaty za łowienie z łodzi wynosi 50 zł brutto – można łowić tylko w obwodach i łowiskach, na których jest to dopuszczalne według regulaminu.

Wody Polskie chcą zmian, PZW chce zatrzymać kartę wędkarską

Uiszczenie opłaty nie wystarczy, by legalnie łowić w obwodach administrowanych przez WP. Podobnie nie wystarcza samo opłacenie składek w obwodach PZW. Choć program wszedł w życie, to karta cały czas obowiązuje i dopiero oficjalne wprowadzenie zmian może ją zlikwidować.

Chcemy dojść do tego, by wędkowanie sprawiało przyjemność, a nie było obwarowane trudnym obowiązkiem zdawania egzaminów, zgłaszania się do jakiegoś koła PZW, czy opłacania składek, które można by uiszczać elektronicznie – mówił na początku roku Janusz Wrona, dyrektor Departamentu Rybactwa Wód Polskich.

Pomysł odejścia od karty wędkarskiej różni środowisko. Niektórzy są za, część twierdzi, że to niszczy wypracowany od lat schemat. Działacze Polskie Związku Wędkarskiego są zdania, że zniesienie dokumentu uprawni do łowienia osoby, które o rybach nie wiedzą nic.

PODOBNE ARTYKUŁY

5 KOMENTARZE

    • Witam
      Gdzie i w jaki sposób wykupił Pan zezwolenie na całą Polskę, bo szukam i za cholerę nie mogę znaleźć, są tylko regionalne numery kont, a nie wiem czy to uprawnia mnie do łowienia na wszystkich łowiskach, czy tylko ja danym rejonie. Za odpowiedź z góry dziękuję i pozdrawiam.

  1. Moim zdaniem PZW niech sobie istnieje ale w tej chwili to jest maszynka do robienia kasy . Jeżeli chcą żyć lekko to niech wymyślą inny dochód, w naszym kole składka podstawowa wzrosła ze100 do 150 a zezwolenie z295 do 395 to jest trochę przesada dlatego Pzw tak mocno walczy z wodami polskimi bo tu jest kasa bardzo duża. Wędruje dziesiątki lat nigdy nie spotkałem przedstawicieli pzw w innym charakterze jak kontrolny a przecież pzw w swoim statucie ma bardzo wiele zadań. Chcę także podkreślić bardzo że gro zadań wykonują społecznicy za friko. W związku z tym na co są nasze pieniądze wiadomo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -spot_img

Popularne

Ostatnie komentarze

Gabriel Woźniak Skórka ul. Lesna 1 64-917 Skórka on Opłaty za wędkowanie na „Wodach Polskich” 2023r.
Łowienie ,ale wędkarzy nie ryb. on „Nasze Łowiska” Wody Polskie wykaz obwodów
Koło PZW Nr 5 ,, Liwia Łuża ,, w Cerkwicy on Nowe władze w Okręgu PZW Szczecin