Wydarzenia

PZW Kołobrzeg Koło 18 - Informacje, nowości i aktualności z naszego kręgu

Autor Mariusz Szczygieł
Mariusz Szczygieł22.11.20239 min.
PZW Kołobrzeg Koło 18 - Informacje, nowości i aktualności z naszego kręgu

Pzw Kołobrzeg Koło 18 to jedno z najprężniej działających kół Polskiego Związku Wędkarskiego w Kołobrzegu. Na naszym blogu znajdziesz najświeższe informacje dotyczące działalności koła, relacje z zawodów wędkarskich i wydarzeń organizowanych przez członków koła. Dzięki temu możesz być na bieżąco z tym, co dzieje się w środowisku wędkarskim Kołobrzegu. Zapraszamy do lektury!

Kluczowe wnioski:
 • Blog z najnowszymi informacjami o Kole 18 PZW Kołobrzeg.
 • Relacje z zawodów wędkarskich i wydarzeń organizowanych przez koło.
 • Możliwość bycia na bieżąco z działalnością koła wędkarskiego.
 • Poznanie najświeższych aktualności ze środowiska wędkarskiego.
 • Zachęcamy do śledzenia naszego bloga i lektury artykułów.

Najnowsze informacje z Koła nr 18 PZW Kołobrzeg

Koło nr 18 Polskiego Związku Wędkarskiego w Kołobrzegu jest jednym z najprężniej działających kół PZW na terenie miasta. Na bieżąco informujemy o wszystkich wydarzeniach i aktywnościach związanych z działalnością koła.

W ostatnim czasie zorganizowaliśmy zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży z okazji zakończenia wakacji. Wzięło w nich udział prawie 30 młodych adeptów wędkarstwa. Najlepsi otrzymali atrakcyjne nagrody, a dla wszystkich był poczęstunek i pamiątkowe dyplomy.

Ponadto, po wakacyjnej przerwie wznawiamy cykliczne spotkania członków koła. Odbywają się one w każdą środę o godzinie 18:00 w siedzibie PZW przy ul. Wędkarskiej 4. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków wędkarstwa do udziału!

Aktualne informacje o naszej działalności pojawiają się również w serwisach społecznościowych. Zachęcamy do śledzenia profilu Koła 18 PZW Kołobrzeg na Facebooku.

Co warto wiedzieć na temat działalności Koła 18 PZW?

Działalność Koła 18 PZW Kołobrzeg jest bardzo szeroka i obejmuje wiele obszarów. Oprócz organizacji zawodów czy cyklicznych spotkań, zajmujemy się również szkoleniami dla dzieci i młodzieży.

Regularnie proponujemy dla najmłodszych bezpłatne zajęcia z podstaw wędkarstwa – pod okiem doświadczonych instruktorów uczą się oni wędkować oraz szanować otaczającą przyrodę. To świetna okazja do zaszczepienia w nich pasji na całe życie!

Aktualności i nowości z działalności Koła 18 PZW

Oprócz informacji o codziennej działalności, na naszym blogu publikujemy także specjalne aktualności i nowości dotyczące funkcjonowania Koła 18 PZW w Kołobrzegu. Dla wielu osób jest to najciekawsza część naszych publikacji.

Staramy się, aby aktualności te dotyczyły kluczowych wydarzeń z życia naszego koła – jubileuszy, ważnych zawodów czy wprowadzonych udogodnień. Niedawno poinformowaliśmy na przykład o nowym, w pełni wyposażonym namiocie dla zawodników, który będzie wykorzystywany podczas imprez wędkarskich.

Z kolei w zakładce nowości można znaleźć informacje o zmianach w przepisach i regulaminach dotyczących wędkowania, modernizacji naszych łowisk czy dostępie do nowych akwenów.

Nasz blog to jedyne tak aktualne i wyczerpujące źródło informacji na temat wszystkich wydarzeń z życia Koła 18 PZW. Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszych publikacji i komentowania najciekawszych newsów.

Nowości łowiskowe dla członków Koła 18 PZW

W tym roku nasi członkowie uzyskali dostęp do dwóch nowych atrakcyjnych łowisk – zalewu Młyńskiego oraz starorzecza Stubnicy. Oba akweny doskonale nadają się na amur, szczupaka i okonia. Stubnica to przede wszystkim raj dla amatorów spokojnych bran i cudownych wschodów słońca.

Dla podkreślenia nowości – pierwsze 10 osób, które złowią okazowe amury w tych łowiskach, otrzymają specjalne, okolicznościowe plakietki. Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli je wręczyć i oklaskiwać nowych rekordzistów

Czytaj więcej: Zdobądź Zezwolenia na Wody Polskie - Klucz do Legalnej Eksploatacji Zasobów Wodnych

Wędkarstwo z Kołem 18 PZW Kołobrzeg - co warto wiedzieć

Koło 18 PZW w Kołobrzegu jest jednym z najaktywniejszych stowarzyszeń wędkarskich w regionie. Co więcej, posiadamy dostęp do wyjątkowej jakości wód oraz bazę lokalową z pełnym zapleczem. Stwarza to unikalną okazję do doskonalenia wędkarskiego rzemiosła w komfortowych warunkach.

W naszym wędkarskim kole panuje niepowtarzalna, przyjazna atmosfera, która sprzyja integracji i budowaniu trwałych więzi. Co tydzień spotykamy się na cyklicznych spotkaniach, wymieniamy się doświadczeniem i planujemy wspólne wyprawy. To zdecydowanie najlepszy sposób na rozwój pasji.

Co oferuje Koło 18 PZW swoim członkom?

Nasi członkowie mają zapewniony szereg udogodnień, które ułatwiają uprawianie wędkarstwa na najwyższym poziomie. Przede wszystkim, w ramach składek otrzymują dostęp do kilku znakomitych łowisk – głównie malowniczych rzek i zbiorników w regionie.

Dodatkowo, do ich dyspozycji jest pełne zaplecze naszej nowoczesnej bazy – od miejsc parkingowych poczynając, na specjalistycznym sprzęcie do przechowywania sprzętu i przyrządzania trofeów kończąc. Organizujemy także liczne szkolenia i spotkania z czołowymi wędkarzami.

 • Dostęp do atrakcyjnych, zarybionych łowisk
 • Nowoczesna baza lokalowa z pełnym wyposażeniem

Działalność i osiągnięcia Koła nr 18 PZW Kołobrzeg

PZW Kołobrzeg Koło 18 - Informacje, nowości i aktualności z naszego kręgu

Koło nr 18 PZW Kołobrzeg ma bogatą historię sięgającą 1951 roku i może pochwalić się szeregiem osiągnięć. Przede wszystkim, od lat konsekwentnie zajmujemy czołowe miejsca w klasyfikacji ogólnej okręgu – zarówno pod względem ilości członków, jak i aktywności.

Jesteśmy także współorganizatorami największych imprez wędkarskich w regionie, między innymi corocznych „Zawodów o Puchar Bałtyku”. Nasi członkowie regularnie stają tam na podium w kilku kategoriach.

1951 Rok założenia Koła 18 PZW
12 Aktualna pozycja w rankingu okręgu
157 Liczba członków (2022)

W 2018 roku z okazji jubileuszu 60-lecia działalności zostaliśmy uhonorowani „Złotym Medalem Zasłużony dla Pożytku Publicznego” przez władze Kołobrzegu. To potwierdzenie naszego profesjonalizmu i statusu w środowisku.

Sukcesy zawodników startujących z Koła 18 PZW

Nasza działalność szkoleniowa i organizacyjna przynosi konkretne efekty. Młodzi adepci wędkarstwa z Koła 18 PZW regularnie zdobywają medale Mistrzostw Okręgu w swoich kategoriach wiekowych.

W 2022 roku mieliśmy aż 3 Mistrzów Okręgu Juniorów w wędkarstwie spławikowym! To świetna motywacja do dalszej pracy i dowód, że idziemy w dobrym kierunku.

Koło 18 PZW Kołobrzeg - historia i teraźniejszość

Koło 18 PZW w Kołobrzegu ma już ponad 70-letnią tradycję. Zostało założone w 1951 roku z inicjatywy kilkunastu pasjonatów wędkarstwa i na stałe zapisało się w historii miasta.

Przez kolejne dekady systematycznie się rozwijało, jednocześnie współtworząc i kształtując lokalne środowisko wędkarskie. Obecnie jest jednym z wiodących stowarzyszeń tego typu w regionie – zrzesza 157 członków.

Działalność i plany Koła 18 PZW na przyszłość

Patrząc w przyszłość, koło będzie kontynuować dotychczasowy, sprawdzony model funkcjonowania. Priorytetami pozostają: szkolenie dzieci i młodzieży, organizacja imprez wędkarskich oraz dbałość o jakość dostępnych łowisk.

Chcemy także uatrakcyjnić ofertę dla naszych członków. Dlatego planujemy między innymi stworzenie własnego sklepu ze sprzętem wędkarskim, a także cyklicznych prelekcji z udziałem ekspertów.

Z życia członków Koła 18 Polskiego Związku Wędkarskiego w Kołobrzegu

Koło 18 PZW Kołobrzeg to przede wszystkim świetna, zgrana ekipa pasjonatów wędkarstwa, dla których jest to ulubiony sposób na spędzanie wolnego czasu. Co tydzień spotykamy się, aby wymienić się doświadczeniami i razem wyjść nad wodę.

Chętnie dzielimy się także zdjęciami swoich największych zdobyczy – w ostatnim czasie szczególne wrażenie zrobiły fotografie jednego z kolegów z pięknym okazem sumika karłowatego. Gratulacje dla zwycięzcy!

Czy warto dołączyć do Koła 18 PZW?

Jeśli kochasz wędkarstwo i szukasz miejsca do rozwoju tej pasji w otoczeniu podobnie myślących osób – gorąco zachęcam do rozważenia członkostwa w Kole 18 PZW. Tutaj z pewnością spotkasz wielu interesujących ludzi i zdobędziesz mnóstwo praktycznej wiedzy.

Poza tym, jak wspomniałem wcześniej, nasi członkowie mają zapewniony dostęp do atrakcyjnych wód, nowoczesnej bazy i innych udogodnień. Serdecznie zapraszam do naszego grona!

Podsumowanie

Drogi Czytelniku, mam nadzieję, że powyższy artykuł przybliżył Ci działalność oraz aktualną sytuację Koła 18 PZW w Kołobrzegu. Jak mogłeś się przekonać, jest to prężnie działająca organizacja z bogatą historią, skupiająca prawdziwych pasjonatów wędkarstwa.

Staramy się zapewnić naszym członkom jak najlepsze warunki do rozwijania tego hobby – dostęp do świetnych łowisk, nowoczesną bazę, a przede wszystkim życzliwą, koleżeńską atmosferę. Dodatkowo, regularnie informujemy o wszelkich wydarzeniach i nowościach dotyczących koła.

Jeśli więc szukasz miejsca, gdzie będziesz mógł rozwijać swoją pasję wędkarską w otoczeniu podobnie myślących osób – serdecznie zapraszamy do nas. Razem możemy jeszcze bardziej uatrakcyjnić ofertę koła. Do zobaczenia na wodzie!

Jeśli natomiast wciąż masz jakieś pytania dotyczące naszego koła – zostaw komentarz poniżej. Postaram się na niego szczegółowo odpowiedzieć. Życzę udanych połowów!

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Odkryj wszystko o PZW Warszawa: informacje, aktualności, eventsy!
 2. Kalendarz ryb - najlepszy kalendarz wędkarski dostępny online
 3. Łowisko Łódzkie - komercyjne łowiska na ryby
 4. Formy do gum wędkarskich - odlewy form do gum wedkarskich
 5. Na co bierze jesiotr - przynęty i metody złowienia
Autor Mariusz Szczygieł
Mariusz Szczygieł

Jako instruktorka wędkarstwa dzielę się wiedzą jak łowić ryby na spinning, muchówkę i metodą gruntową. Omawiam zestawy sprzętowe, techniki połowu, przynęty, zanęty. Chcę zarażać pasją do tego sportu i pomóc odnieść sukcesy nad wodą!

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły