niedziela, 28 maja, 2023
No menu items!
spot_img
Strona głównaNasze wodyWody PolskieOpłaty za wędkowanie na „Wodach Polskich” 2023r.

Opłaty za wędkowanie na „Wodach Polskich” 2023r.

Cały rok za 200 -250 złotych

Zasadnicze zezwolenie na łowienie z brzegu w ramach ogólnopolskiego programu „Nasze Łowiska” wynosi 250 zł brutto, zaś ulgowe 125 złotych. Dopłata za łowienie z łodzi kosztuje 50 zł, ale taka możliwość dotyczy tylko obwodów, na których, zgodnie z regulaminami, jest to dopuszczalne.

Wspomniane ceny są takie same, jeśli wędkarz chce łowić np. na terenie RZGW Bydgoszcz, Gdańsk czy innych (w sumie jest ich 11) – wykupuje pozwolenie i łowi gdzie chce. Ale – jak na wyjaśnia nam Edyta Rynkiewicz – roczna opłata tylko na obwody rybackie na wodach RZGW Bydgoszcz wynosi w 2023 roku 200 zł, a ulgowa 110.

Opłata Krajowa jest wyższa

Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie”, któremu podlegają wszystkie RZGW, wprowadziło również tzw. Opłatę Krajową na wędkowanie. Ta wynosi w tym roku 350 zł.

Za tę kwotę można wędkować na należących do poszczególnych RZGW 94 obwodach rybackich w całym kraju i na dwóch specjalnych, a także na tych łowiskach, które należą do dzierżawców wód, na przykład do okręgów Polskiego Związku Wędkarskiego, a podpisały porozumienie z „Wodami Polskimi” o przystąpieniu do programu „Opłata Krajowa”.

– Chcemy, aby jak najwięcej podmiotów przystąpiło do programu krajowego i funkcjonowała jedna opłata za wędkowanie w całej Polsce – powiedział nam Dionizy Ziemiecki, dyrektor Departamentu Rybactwa Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie”. W tym roku ta instytucja chce też zwiększyć liczbę obwodów w kraju do około 200.

PODOBNE ARTYKUŁY

1 KOMENTARZ

  1. Witam. Moje pytanie, gdzie i jak zapłacić za korzystanie z wód polskich w okolicy Piły.
    Jeżeli można online, to w jaki sposób? Na jakie Konto?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -spot_img

Popularne

Ostatnie komentarze

Gabriel Woźniak Skórka ul. Lesna 1 64-917 Skórka on Opłaty za wędkowanie na „Wodach Polskich” 2023r.
Łowienie ,ale wędkarzy nie ryb. on „Nasze Łowiska” Wody Polskie wykaz obwodów
Koło PZW Nr 5 ,, Liwia Łuża ,, w Cerkwicy on Nowe władze w Okręgu PZW Szczecin