niedziela, 28 maja, 2023
No menu items!
spot_img
Strona głównaNasze wodySpołeczeństwoPolski Związek Wędkarski przestanie zarządzać rzeką Odrą.

Polski Związek Wędkarski przestanie zarządzać rzeką Odrą.

Z nieoficjalnych informacji do jakich dotarli dziennikarze radia RFM FM wynika, że rzeka Odra ma być odebrana zarządowi Polskiego Związku Wędkarskiego.

W związku z tym Polski Związek Wędkarski nie będzie mógł już zarządzać rzeką chociaż umowa na użytkowanie rzeki jest do 2025 roku. Nie będą mogli również prowadzić odłowów ryb, ani też przeprowadzać zarybień. Związek nie będzie mógł budować sztucznych tarlisk, czy wydawać zgód na zawody wędkarskie – te zadania przejęłyby Wody Polskie w ramach programu „Nasze łowiska

Polski Związek Wędkarski posiada 13 okręgów, które użytkują rzekę Odrę w określonych odcinkach rzeki. Z dokumentów znalezionych na stronie internetowej Wód Polskich wynika, że większość obwodów ma umowy ważne do 2025 roku.

Wody Polskie o niczym nie wiedzą.

Pełniący obowiązki prezesa Wód Polskich Krzysztof Woś na posiedzeniu sejmowej komisji powiedział, że nic nie wie, na temat tego „żeby były rozwiązywane umowy dzierżawy” z PZW.

Jeżeli nie ma powodu – a nie ma powodu – żeby te umowy rozwiązywać, no to nie ma powodu. Nie wiem dlaczego i skąd się wzięło takie poczucie, że chcemy rozwiązywać umowę, jeżeli chodzi o dzierżawę obwodów rybackich – powiedział.

źródło: RMF FM

PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -spot_img

Popularne

Ostatnie komentarze

Gabriel Woźniak Skórka ul. Lesna 1 64-917 Skórka on Opłaty za wędkowanie na „Wodach Polskich” 2023r.
Łowienie ,ale wędkarzy nie ryb. on „Nasze Łowiska” Wody Polskie wykaz obwodów
Koło PZW Nr 5 ,, Liwia Łuża ,, w Cerkwicy on Nowe władze w Okręgu PZW Szczecin